Zatiaľ čo originálny Roadster, ktorý SpaceX vypustilo do vesmíru na novej rakete Falcon Heavy získal mnoho pozornosti, verejnosť (a my taktiež) sa stále tešíme viac na ďalšiu generáciu Roadster, ktorá je v súčasnosti vo vývoji, ale v poslednej dobe sa ukazuje na verejnosti.

Tentokrát sa prototyp ďalšej generácie Roadster predviedol v Gigafactory 1 v Nevade. Vyzerá to tak, že Tesla predvádza auto vo svojich pobočkách, aby ho predviedla zamestnancom. Minulý mesiac bolo napr. auto zachytené v Palo Alto alebo na testovacej trati Fremont.

Teraz spoločnosť priviedla rovnako vyzerajúci prototyp Roadster červenej farby do Gigafactory 1 v Nevade, pričom jazda z Fremont sem mal prototyp so svojim dojazdom bez problémov zvládnuť.

Jeden zo zamestnancov nám urobil veľkú službu a fotky tohto prototypu umiestnil na svojom Instagrame (@steveroth23):

Roadster

Pri odhalení v novembri, výkonný riaditeľ Elon Musk povedal, že nová generácia Roadster bude mať neuveriteľné vlastnosti, kedy napr. zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za 1,9 sekundy a 620 míľ (1000 km) dojazdu.

Tesla sa snaží priviesť vozidlo na trh do roku 2020 a urobiť ho tak najrýchlejším produkčne vyrábaným autom na trhu, ktoré je čírou náhodou taktiež aj elektrické.

Elektromobilka v súčasnosti prijíma rezervácie pre základnú verziu s cenou 200 000 dolárov (161 740 eur), pričom cena depozitu sa pohybuje na úrovni neuveriteľných 50 000 dolárov (40 435 eur). Vylepšená verzia, tzv. „Founder Series“ bude stáť 250 000 dolárov (202 175 eur) a spoločnosť prijíma depozity za jeho plnú cenu.

Roadster

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here