Porsche Taycan a Volvo Polestar 2 sú jednými z najočakávanejších elektrických áut tohto roka. Prototypy oboch vozidiel boli videné na verejnosti v Nemecku počas toho, ako sa nabíjali na verejne dostupných nabíjačkách.

Ani jedno vozidlo zatiaľ nie je na trhu. Na verejnosti ich videl vlastník Tesly Model 3 Schräg, ktorý videl niekoľko prototypov počas toho, ako sa nabíjali na dvoch nabíjacích staniciach v Nemecku.

Schräg napísal:

„Mal som príležitosť dostať sa priamo na míting Volvo Polestar 2 a Porsche Taycan.“

Zábery elektromobilov zdieľal v YouTube videu, ktoré nám dáva bližší pohľad na nadchádajúce modely Taycan a Polestar 2:

Ako sme písali v našom článku, Polestar 2 je vybavené s 78 kWh batériou, ktorá umožní 442 km dojazdu pre edíciu „launch“. Počas prvého roka výroby bude vozidlo ponúkané v tejto edícii za cenu 59 900 eur, čo je viac, než ľudia pôvodne čakali.

Prvé elektrické vozidlo od švédskej automobilky bude schopné nabiť sa na úrovni 150 kW. Tu je niekoľko fotiek prototypov Polestar 2, ktoré videl Schräg:

Vozidlo má vôjsť do produkcie v Číne v nasledujúci rok a bude exportované po celom svete.

Čo sa týka Taycan, Schräg videl štyri prototypy na nabíjacej stanici v Nemecku. Vozidlá vyzerajú identicky ako prototypy Taycan, ktoré Porsche oficiálne odhalilo v Číne začiatkom tohto týždňa. Nemecká automobilka plánuje priviesť ich na jednu alebo dve pretekárske dráhy počas niekoľkých nasledujúcich týždňov.

Tu je niekoľko fotiek prototypov Taycan, ktoré videl Schräg:

 

Porsche chce odhaliť produkčnú verziu Taycan v septembri a vozidlo má prísť na trh krátko potom. Ako sme písali v minulosti, základná verzia Porsche Taycan bude mať 90 kWh batériu, ktorá umožní 400 km dojazdu.

Nemecká automobilka naznačuje dve luxusnejšie verzie s väčšou batériou a dojazdom cez 483 km. Všetky verzie by mali byť vybavené s novým 800-voltovým pohonom a byť schopné nabiť sa na 350 kW.

prototypy

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here