Prvé recenzie výkonnej verzie Tesla Model 3 Performance sú tu a sú pozitívne, občas dokonca žiaria. Tesla doposiaľ poskytla auto niekoľkým recenzentom, ako The Wall Street Journal, Market Watch, CNET, CleanTechnica, Motor Trend a Autoweek.

Recenzenti tvrdia, že vo väčšine času sa Performance verzia chová ako bežný Model 3, čo poznamenali ako dobrú vec. Veľkým rozdielom je akcelerácia auta, ktorá akceleruje z 0-100 km/h za 3,5 sekundy v porovnaní so časom 5,1 sekundy bežnej verzie Modelu 3.

Recenzenti nazývajú akceleráciu „veľkolepú“, „vzrušujúcu“ alebo „pôsobivú.“

Dokonca i so štyrmi ľuďmi v aute Model 3 vyštartoval tak prudko, že sa zastavila konverzácia. Možno okrem poznamenania „Oh bože,“ napísal Kim Reynolds pre Motor Trend.

Dan Neil z The Wall Street Journal poznamenal, že Model 3 Performance dodáva „takú akceleráciu, ktorá zanechá priemerné BMW M4 s jemným auf Wiedersehen.“ A je známe, že BMW M4 nie je žiadnym slimákom.

Čo sa týka ovládania, Mark Vaughn z Autoweek tvrdí:

„Rolovanie karosérie je pevne kontrolované, rozloženie váhy vpredu je perfektné a limity uchopenia sú ďaleko od toho, čo jazdenie toleruje. Žiadna nedotáčavosť, žiadna preverzia, jednoducho priame, skutočné držanie jazdnej stopy cez otáčky. Whee!“

Neil tvrdí, že auto má „neobyčajnú stabilitu“ kvôli svojej nížkej váhe batérii. Názory ohľadom pneumatík sú menej entuziastické, kedy Neil povedal, že si vyžadujú „viac uchopenia“ a Kyle Field z Cleantechnica povedal, že „auto si vyžaduje viac trakcie.“

Seth Weintraub, ktorý píše pre Electrek a vlastní Model S povedal, že preferuje jazdiť na základnej verzii Modelu 3 s 18-palcovými kolesami namiesto 20-palcových, ktoré sú štandardom Performance verzie.

Recenzenti boli oveľa menej nadšení ohľadom dotykovej obrazovky Modelu 3, hoci Tesla uskutočnila niekoľko vylepšení svojho rozhrania.

Reynolds, ktorý predpokladá, že otestoval 7-tisíc áut vo svojej kariére, ju nazval „mimozemské rozhranie, ktoré prišlo z UFO.“

Celkovo však Performance verzia zapôsobila na recenzentov. Reynolds ju nazval „čistá šelma z džungle“.

„Hierarchia vysoko výkonných áut sa práve narušila. Európske športové sedany práve získali obrovskú konkurenciu,“ napísal Reynolds.

Neils to nazval „očividným predstavením ďalšieho kroku v histórii áut.“ Pre zhrnutie sentimentality recenzentov napísal „Pochybovači sa s tým musia zmierniť.“

Model 3 samozrejme nie je celá Tesla. Je to kritický produkt, ktorý Musk popísal ako buď- alebo. Ak sú tieto prvé recenzie akýmkoľvek naznačením, kupujúci Model 3 Performance budú nadšení zo svojich vozidiel. Pokiaľ ich teda Tesla doručí na čas.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here