Množstvo recenzií chváli pozitívne aspekty Kia Niro EV a je pre to veľa dôvodov. Je to elektromobil, ktorý množstvo ľudí chcelo. Sú tu určité obmedzenia, no nie je to chyba Niro EV.

S 64 kWh batériou by cestovanie na rozumné vzdialenosti malo byť s minimálnymi problémami, že? Sú tu však obmedzenia, ktoré však nie sú chybou auta, ako je verejné nabíjanie.

Electrify America a európsky Ionity menia spôsob, akým sa používajú elektromobily, ktoré nie sú Tesla. Prišli však až dlho potom, čo Tesla ukázala svetu ako rýchlo a efektívne sa dajú využiť nabíjačky. V spojení s ChargePoint, Evgo a ďalšími malými hráčmi sú vzdialenosti na krátku cestu pre tieto elektromobily realitou. Sú tu však určité drobnosti.

To najdôležitejšie: auto

Niro EV je spoľahnuteľné, užitočné a pohodlné auto, na ktoré je vhodné množstvo superlatív. Je to auto, ktoré bolo dlho očakávané. Výsledky sú ešte lepšie, než sa čakalo.

Exteriér

So svojou bielou, prednou časťou bez masky sa takmer podobá na Teslu, no po lepšom pohľade je tu vidieť obrys masky Niro Hybrid a Plug-in verzie, čo odkazuje na korporátne dedičstvo. Je úhľadné a hoci nevyhrá súťaž krásy, susedia si nebudú myslieť, že ste si kúpili lacné vozidlo.

Interiér

Interiér bude podobný tomu, čo je možné vidieť v Hyundai alebo v Kii v nedávnych rokoch. Všetko ovládanie je podobné a je tu veľmi málo nového pre súčasných zákazníkov Kia alebo Hyundai.

Sú tu tri jazdné režimy – Eco, Normal a Sport, ktoré sa prepínajú pomocou tlačidla na konzole. Interiér sa ťažko kritizuje. Materiály sú kvalitné a súčiastky sami o sebe sú dané dokopy na rovnakej úrovni ako najdrahšie japonské značky. Lexus by si mal dávať pozor, pretože Kia mu je na chvoste v rámci kvality interiéru.

EV

Niro EV má viacero zaujímavých funkcií. Je tu ochrana proti slepému uhlu, asistencia pri vedení jazdného pruhu, automatický tempomat a núdzové brzdenie. Spolu fungujú briliantne. Pochvala pre ľudí v Kia, ktorí vytvorili robustný a efektívny spôsob bezpečnosti a užitočných nástrojov.

EV

Aké je Niro EV na ceste

Jedným slovom: skvelé. Má pohodlné, vyhriate a ventilované sedadlá a povrchy pokryté kožou. Je to celkom veľké auto, no jednoducho sa parkuje. V rámci parkovania má jednu z najlepších parkovacích kamier vo svojom segmente.

S 64 kWh batériou a dojazdom 384 km podľa NEDC štandardov sa zaraďuje medzi automobily s o niečo vyšším, než priemerným dojazdom. Niektorým to ide lepšie, niektorým horšie. V prípade Niro EV je to o niečo lepšie než priemer.

EV

Čo to znamená? To znamená, že pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti je Niro EV vhodné, v prípade ak má spoľahlivý zdroj energie na nabíjanie každých 281 až 321 km. To si však stále vyžaduje určité plánovanie a flexibilitu pri plánovaní cesty.

Prečo 281 až 321 km, keď má auto dobrý dojazd? Tesle sa podarilo postaviť stanice na miestach, ktoré sú od seba strategicky vzdialené. To znamená, že Tesla celkom definovala kadenciu pre cestovanie. To sa však ešte nedostalo k ďalším elektromobilom.

Kia Niro EV aj napriek tomu však žiari dostatočne jasne. Ak si to šoféri dobre naplánujú, majú dostatok nabíjacích príležitostí kvôli dostatočnému jazdu. Skombinujte to so super pohodlným interiérom a jedným z najlepších možností ovládania a získate víťaznú kombináciu. Kia tu niečo dokázala a my jej gratulujeme. Bravó!

EV

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here