Posledný Escape Hybrid opustil ponuku Fordu v roku 2012, no benzínovo-elektrický crossover sa vracia tento rok spolu s partnerom, non-plug verziou.

Escape

Benzínová verzia 2020 Escape má trojvalcový motor s turbom a výkonom 180 koní, alebo štvorvalcový motor s turbom a výkonom 250 koní. Obe verzie majú 8-rýchlostnú automatickú prevodovku, ktorá poháňa predný pohon. Kombinovaná spotreba je 30 mpg (9,5 l/100 km).

S akýmkoľvek novým hybridným modelom sa toto číslo zlepší o 30 %. Model na recenziu bol non-plug-in Hybrid, ktorý spároval elektrický motor s 2,5-litrovým, štvorvalcovým motorom a 1,1 kWh lítium-iónovou batériou. Tú dodáva Panasonic a je uložená pod zadným sedadlom.

Inžinieri využili túto príležitosť nielen na prechod z nikel-metal hydridových batérií na lítium-iónové, ale na spoliehanie sa na túto batériu oveľa častejšie nahradili benzínový motor pre efektivitu, ktorá sa blíži efektívnosti bývalého hybridného modelu C-Max.

Technici tvrdia, že vďaka prepracovanému elektronickému CVT a pohonu predných alebo všetkých kolies (nie v teréne, z dôvodu efektívnosti), získava Ford vyše 200 koní z nového hybridného pohonu Escape so 206 Nm krútiaceho momentu samotného benzínového motora.

Escape

eCVT využíva motor, ktorý je spojený s motorom cez planetárnu prevodovku, podobne ako v Toyote Prius. Komplexný softvér ovláda túto mechaniku a dojazd batérie sa spolieha na benzínový motor menej ako napr. v C-Max, alebo Escape Hybrid. Kombinovaná spotreba je tak na úrovni 40 mpg (5,8 l/100 km).

Spotreba je jediná nápoveda, že tento SE Sport Hybrid je hybridné auto. Zatáča s ráznou reakciou a jazda je podobná ako pri dobre ovládateľnom aute s výkonom 250 koní. Je taktiež tiché, aspoň vo verzii Titanium, ktorá má aktívne redukovanie vzduchu, ktoré je vo všetkých hybridoch Escapade.

Finálna kombinovaná spotreba podľa EPA štandardov ešte nie je dostupná, no Ford tvrdí, že je rovnaká, ak nie lepšia ako Toyota RAV4 Hybrid, ktorá má 40 mpg (5,8 l/100 km). Tým by bol konkurencieschopný s novou Honda CR-V Hybrid.

Escape

Ako Escape, no lepší

Hybridný Escape sa od benzínovo poháňanej verzie príliš neodlišuje. Zdieľa nejasne predný štýl podobný Modelu 3 a štandardne má plne digitálny displej s gauzou, zatiaľ čo v iných modeloch je to iba možnosť dokúpenia. Vo vnútri hybrid stráca trochu priestoru. Jeho zadné sedadlá sú kvôli batérii o niečo nižšie (asi o 5 cm), než benzínová verzia.

Bezpečnostné funkcie zahŕňajú štandardné automatické brzdenie, no okrem toho má 2020 Escape SE Sport hybridné zadné dvere, panoramatickú strechu, navigáciu, tempomat, 19-palcové kolesá a 12,3-palcový klaster digitálnych a čiernu verziu. Stojí 29 450 dolárov (26 638,32 eur).

Escape

Sú tu samozrejme aj ďalšie verzie. Verzia Escape Titanium za 34 595 dolárov (31 292 eur) má hybridný pohon, pridáva B&O zvuk, 19-palcové kolesá, navigáciu, kožené prevedenie, akustické sklo, okolité osvetlenie a 110-voltový AC adaptér. Má taktiež aktívnu parkovacieho asistenta s prednými a zadnými parkovacími senzormi a aktívne udržovanie pruhu. Verzia SE Sport Hybrid má ideálny pomer ponuky a ceny, čo môže prilákať viac kupujúcich a zmeniť názor Fordu ohľadom benzínových nákladiakov a SUV.

Escape

Escape plug-in hybrid: necelých 50 km je lepších?

Ford ponúka Escape hybrid od jari. Táto generácia nezíska plne elektrickú verziu Escape. Ford má v pláne ďalšie batériovo elektrické vozidlá a Escape nemá dostatočne veľkú batériu.

Avšak Escape plug-in by mohol byť ešte silnejší, než non-plug model. Výkon 209 koní bude podporovaný 14,4 kWh lítium-iónovou batériu, vyrobenou z článkov Samsungu, ktorá môže byť nabitá za 3,5 hodiny na 2. úrovni s 240-voltmi. Čistý elektrický dojazd je 30 míľ (48 km).

Escape

Oba hybridy (non-plug a plug-in) môžu byť poháňané iba batériou, avšak plug-in bude mať niekoľko dedikovaných jazdných režimov, vrátane jedného na udržovanie nabíjania pre elektrickú verziu na tichých miestach. Plug-in Escape bude dostupný iba s predným pohonom. Pre mnohých ľudí je 2020 Ford Escape Hybrid znamením návratu zeleného SUV a možno k zmyslu.

Escape

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here