Porsche nedávno ponúklo automobilovým recenzentom šancu vyskúšať najnovšie elektrické auto, Mission E Cross Turismo koncept. Ako sme mohli vidieť v prvotných reakciách na dizajn a výkon vozidla, off-road verzia Porsche Mission E bude silným zástupcom značky na trhu elektromobilov.

Tzv. Mission E Cross Turismo koncept, podobne ako Tesla Model S, má vysoko aerodynamický dizajn. Zahŕňa veľké otvory na boku, tvar, ktorý optimalizuje prúd vzduchu okolo vozidla a dizajn podobný Model S. Koncept Cross Turismo bol vytvorený so zreteľom na formu a funkciu.

Recenzenti Mission E Cross Turismo elektromobil pochválili, hlavne vďaka výkonu, ktorý je jednoznačne vierohodný logu vozidla. Magazín Car and Driver pochválil Cross Turismo pre svoju schopnosť akcelerovať z 0-100 km/h za 3 sekundy, ďalej za elektromotory, ktoré generujú výkon 600 koní a 90 kWh batériu, ktorá ponúka dojazd 310 míľ (498 km). Schopnosť nabíjať Mission E Cross Turismo na sieti nabíjačiek IONITY, ktoré dokážu nabiť 250 míľ (402 km) iba za 15 minút, bola taktiež spomenutá ako silný bod pre nadchádzajúce auto.

Auto je taktiež vybavené so špeciálnymi funkciami, ako je dron schopný nahrávať videá elektromobilu v akcii. Keďže vozidlo je vytvorené s účelom podávať výkon rovnako dobre na i mimo cesty, recenzenti elektromobilu velebili jeho adaptívne vzduchové odpruženie, ktoré umožňuje autu zvýšiť alebo znížiť svoju výšku, pokiaľ to je potrebné.

Z vnútra auta si recenzenti všimli riedky, ale za to klasický interiér. Hoci nie je radikálne minimalistický ako Tesla Model 3, prístrojová doska Cross Turismo predstavuje zmenu Porsche od tendencie umiestniť veľký počet tlačidiel a spínačov do vozidla.

Tim Stevens, recenzent CNET Roadshow, nakoniec oznámil, že pri uvážení dizajnu, funkcií a jazdného výkonu, nadchádzajúce vozidlo môže mať významný vplyv na odvetvie elektromobilu:

„Globálny trh elektromobilov je stále mladý a zatiaľ čo spoločnosti ako Tesla urobili skvelú prácu pri vybudovaní scény, nemôžem si pomôcť, ale myslím si, že Mission E ukradne všetku slávu pre seba.“

Porsche Mission E Cross Turismo vyzerá ako solídna konkurencia pre trh s elektromobilmi. Keď začne produkciu v nasledujúcej dekáde, pre vozidlá ako Tesla Model Y bude určite konkurenciou.

Elektromobily od Porsche sa začnú predávať v nasledujúcom roku, počnúc so sedanom Mission E, za ktorým bude nasledovať Cross Turismo v roku 2020. Ceny pre Mission E sedan a Cross Turismo neboli odhalené, hoci očakávania sú vysoké, keďže by sa mali pohybovať na úrovni Panamera S E-Hybrid. To sa pohybuje v rozmedzí 99 600 – 194 800 dolárov (84 473 – 165 214 eur).

Ako sa nemecká automobilka pripravuje na prvý elektromobil, chystá zvýšené marketingové aktivity pre nadchádzajúce auto. Len nedávno bol prototyp Mission E videný na trati, vedený bývalým jazdcom Formule 1 Markom Webberom. Ten poznamenal, že sedan sa podobá na Porsche 919 Hybrid, vysokovýkonné vozidlo, na ktorom jazdil na pretekoch Le Mans.

Koncept verziu sedanu Mission E, ktorý debutovala na Frankfurtskom autosalóne v roku 2015, vzal zas na jazdu líder skupiny Maroon 5, Adam Levine, v nedávnej reklame pre vozidlo. V USA, Porsche Cars pre Severnú Ameriku odhalilo, že buduje sieť 500 rýchlych nabíjačiek, aby podporila spustenie predaja Mission E v nasledujúci rok.

Video s Timom Stevensom z CNET Roadshow, ktorý vzal Mission E na testovaciu jazdu:

Zdroj: teslarati.com, Zdroj fotografií: teslarati.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here