Automobilky v súčasnosti neinvestujú príliš veľa peňazí do propagovania elektromobilov a Fiat Chrysler k nim patrí taktiež. Avšak, hoci neúmyselne, z jednej propagácia pre Dodge Challenger Demon sa v skutočnosti stala jedna z najlepších reklám pre elektromobily, ktoré sme mohli doposiaľ vidieť.

Zaujímavá štúdia zaoberajúca sa množstvom investícii do reklamy pre elektromobily, ktorá vyšla minulý rok, zistila, že automobilky nemíňajú toľko peňazí na to, aby sa snažili vzdelávať verejnosť o elektrickom pohone.

Je to problém, keďže nedostatok informácii je prekvapivo stále najväčším problémom pre adopciu elektromobilov, ako ukázal prieskum. Očakáva sa, že sa to zmení potom, čo elektromobily začnú vyrábať viac elektromobilov na trhy s mandátmi ZEV (vozidlá s nulovými emisiami).

Medzitým však Fiat Chrysler vydal svoju reklamnú kampaň na nový Dodge Challenger Demon.

Na reklamu, ktorá bola zverejnená na Facebooku, po prvýkrát upozornil používateľ Twitteru @WiebeWkkr. Dodge v nej propaguje akceleráciu modelu Demon. Tvrdí, že ide o najrýchlejšie produkčné auto z 0-100 míľ/h (160 km/h). Spoločnosť však musela dopísať dodatočnú informáciu, v ktorej sa píše: „nezahŕňa nemasovo vyrobené autá a hybridy spolu s elektromobilmi.“

Dodge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokiaľ musíte vylúčiť úplne nový typ pohonu na to, aby ste urobili toto tvrdenie, ide o celkom dobrú reklamu práve pre ten nový typ pohonu. Okrem samostatnej reklamy, Dodge musel taktiež doplniť túto informáciu na svojej webstránke, hoci sa tu trochu ťažšie hľadá.

V časti, kde sa tvrdí „najrýchlejšie produkčné auto z 0-100 míľ/h (160 km/h),“ pokiaľ kliknete na malú sedmičku, zobrazí sa vám rovnaká správa.

Dodge

Hoci je to dobrá reklama pre elektromobily, vyzerá to tak, že Dodge sem vložil informáciu kvôli bezpečnosti a je možné, že to spomenúť nemusel.

Špecificky uviedol akceleráciu z 0-100 míľ/h (160 km/h) a ťažko nájdeme akékoľvek „nemasovo vyrábané vozidlo,“ elektrické alebo nie, ktoré dokáže poraziť čas Demon v hodnote 5,1 sekundy.

Samozrejme, môžeme argumentovať, čo znamená pojem „nemasovo vyrábané vozidlo“, keďže najlepšie verzie Dodge Challenger SRT Demon majú obmedzenú produkciu, hoci sa ich stále vyrobí viac kusov než Bugatti Chiron a Porsche 918 Spyder.

Aby bolo jasné, tento článok nie je o urážaní Dodge Challenger Demon. Hoci nie sme fanúšikmi benzínových áut, Demon je určite pôsobivé auto.

Na konci dňa však automobilky môžu vysloviť množstvo rôznych tvrdení a mať najrýchlejšie vozidlo vďaka tomu, že sa pozrú na rôzne testy a použijú tie, ktoré sa im páčia najviac.

Dodge v tom nie je samozrejme sám. Tesla a akákoľvek iná automobilka niečo podobné už v minulosti urobila. Stále je však zaujímavé, že si právnici Dodge mysleli, že je potrebné napísať doplňujúcu informáciu v určitom bode.

Akonáhle sa dostane na trh ďalšia generácia Tesla Roadster, každý výrobca benzínových automobilov bude musieť dopĺňať podobné informácie.

Čo sa týka rýchlosti „produkčných“ elektromobilov, Tesla Model S P100D s vylepšením Ludicrous je definitívne najrýchlejším a hoci dokáže poraziť Demon z 0-60 míľ/h (100 km/h), trvá zhruba o sekundu dlhšie, kým sa dostane na 100 míľ/h (160 km/h).

Tieto dve autá už dokonca i medzi sebou pretekali pred niekoľkými týždňami a každé z nich vyhralo preteky:

Zdroj electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here