Superauto od Renaultu nazvané Trezor bolo vyhlásené za najkrajšie koncept auto v Concorso d’Eleganza Villa d’Este, čo je prestížna súťaž pre klasické autá, každoročne usporiadaná na pobreží jazera Como v Taliansku.

Udalosť je známa pre pritiahnutie jedny z najviac drahých áut na svete. Trezor získal najlepšie miesto v kategórii prototyp a koncept. V marci tohto roka bolo taktiež menovaná koncept autom roka 2016 na Ženevskom autosalóne.

Trezor, ktoré bolo pôvodne odhalené na Parížskom autosalóne je v súčasnosti iba konceptom. Spoločnosť však tvrdí, že jeho dizajnové prvky použije v budúcich modeloch Renault.

Tu je bližší pohľad na auto.

Trezor je poháňané dvoma batériami. Prvá je umiestnená vpredu a druhá zase vzadu. Toto pomáha vozidlu rovnomerne rozložiť váhu. Každá batéria má navyše vlastný chladiaci systém. 

Šesťuholníkové vetracie otvory na kapote sú súčasťou chladiaceho systému. Ako vietor cirkuluje, pohybujú sa smerom hore a dolu, aby vyvolali dojem, že auto dýcha. 

Na ľavej strane karosérie je analógová mierka, ktorá zobrazuje stav nabitia.

Trezor má elektrický motor s výkonom 260 kW, čo predstavuje 350 koní.

S takým výkonom zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za menej ako 4 sekundy.

Baldachýnové dvere sa pri otváraní zdvihnú a je nutné šplhať, aby ste sa dostali von. Nie je to veľmi praktické, vyzerá to však cool.

Superauto však nie je úplne nepraktické. Vpredu sa nachádza úložný priestor, do ktorého môžete vložiť svoju batožinu.

Vnútrajšok Trezoru zobrazuje, ako spoločnosť vidí vývoj interiéru.

Prístrojová doska, ktorá je vytvorená kompletne z červeného dreva, má dotykový displej v tvare L, kde môžete nájsť ovládanie a prístup k obsahu.

Po vstupe do vozidla vás auto vyzve k umiestneniu vášho smartfónu do špeciálnej štrbiny pod operadlom. Následne sa zosynchronizuje s vozidlom na personalizovanie nastavení a privítania.

Trezor má tri jazdné módy: neutrálny, športový a autonómny.

Akonáhle je autonómny mód aktivovaný, logá na zadnej a bočnej strane vozidla sa rozsvietia, aby ostatní vedeli, že auto je v samojazdiacom móde.

Volant sa v autonómnom móde taktiež rozšíri, čím umožňuje jazdcovi vidieť panoramatickú obrazovku na prístrojovej doske.

Renault chce mať autonómny mód pripravený do roku 2020. Spoločnosť tvrdí, že technológia, ktorá umožní majiteľom jazdu bez nutnosti šoférovania bude dostupná v mainstream vozidlách za dostupnú cenu.

Zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here