Nový Renault Zoe s 52 kWh batériou, výkonom 100 kW a dodatočným 50 kW DC nabíjaním bol oznámený v júni. Teraz sa predviedol na verejnosti a máme o ňom lepší pohľad.

Zoe bol najlepším predávaným elektromobilom nielen Renaultu, ale aj celkovo, kým na scénu prišiel Tesla Model 3. Teraz sa Renault bude snažiť získať viac predajov pomocou 3. generácie tohto modelu.

Zoe

Vylepšenia

Najväčším vylepšením je 52 kWh batéria (predchádzajúca verzia mala 40 kWh). Batéria od LG je teraz schopná vylepšiť hustotu článkov o 20 % voči predchádzajúcemu modelu. Nová batéria je o niečo ťažšia, no s vylepšením výkonom a väčším motorom prináša viac rýchlosti.

Batérie vyrába stále LG Chem. LG však už nebude exkluzívnym výrobcom. Čínsky CATL taktiež začne vyrábať batérie pre špecifické trhy elektrických vozidiel Renaultu. Vyšší výkon batérie taktiež umožnil zvýšiť výkon motoru z 80 kW na 100 kW, čo je zlepšenie o 25 %.

Zoe

DC nabíjanie

Renault zapôsobil na ľudí so svojou palubnou nabíjačkou, ktorá má 22 kW AC3 fázovú nabíjačku. Čo sa týka spotrebiteľov, ide o najväčšiu AC nabíjačku na elektromobile. Pre porovnanie, Tesla má 11 kW. Avšak s možnosťou DC nabíjania majú vodiči prístup k 50 kW nabíjaniu na cestách. Renault mohol zlepšiť nabíjanie aspoň na 100 kW, no 50 kW je oveľa lepšie než 22 kW.

Nové nabíjanie si vyžadovalo zväčšenie loga, čo vedie k ešte väčšiemu rozdielu medzi súčasným Zoe a novým modelom.

Zoe

Dizajn

Renault obnovil interiér Zoe a zahrnul 10-palcový displej. Všetko naznačuje, že výkonnejší motor a batéria by mali významne zlepšiť výkon. Nebude to žiadne športové auto, no ani slimák.

Zoe

Sedadlá a interiér sú čiastočne vyrobené z recyklovaných pásov a plastových fliaš. Čo sa týka veľkosti, patrí do triedy C, ktorá predstavuje asi 1/3 trhu.

Zoe

Verdikt

Model 3 prevzal Európu v rýchlosti a je momentálne najlepšie predávaným elektromobilom v tomto roku. Zoe je však tesne za ním a nová generácia sa môže ľahko stať jej nasledovníkom.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here