Renault Zoe je konzistentne jedným z najlepšie predávajúcich sa elektromobilov na mnohých európskych trhoch. Teraz však bude čeliť serióznej konkurencii z viacerých strán. Aby bolo konkurencieschopné, francúzska automobilka údajne plánuje významne zmeniť dizajn s dlhším dojazdom, rýchlejším nabíjaním a ďalšími funkciami.

Ďalšia generácia Renault Zoe 2019

Podľa novej správy od francúzskeho magazínu L´Argus, obnovená verzia Zoe sa spustí neskôr v tomto roku s jemne upraveným dizajnom. Interiér získa nový vzhľad a nový prístrojový kluster, prístrojovú dosku a rozhranie Easy Link.

Čo sa týka exteriéru, ten má získať vylepšenie tiež, bude však menej významné. Auto bolo nedávno videné pri testovaní vo Francúzsku, bolo však celé v kamufláži. Bude zahŕňať vylepšený dizajn predku, ktorý bol inšpirovaný konceptom Zoe e-Sport odhaleným dva roky dozadu:

 

Nový elektrický pohon

Pohon taktiež získa významné vylepšenie. Žiaľ, nebude však mať dvojitý motor Zoe e-Sport konceptu. Aj tak však hovoríme o významnom vylepšení, ktoré zahŕňa jemné vylepšenia motora na 109 koní (z pôvodných 107 koní z minulého roka). Údajne však bude mať vyšší výkon s motorom s kapacitou 130 koní.

Batéria taktiež získa vylepšenie a hoci publikácia nepotvrdzuje kapacitu, auto by malo zvládnuť 400 km podľa WLTP štandardov. Súčasný dojazd Zoe bol ohodnotený na 400 km podľa NEDC štandardov, čo je však menej presný odhad.

Bavíme sa tu teraz o dojazde okolo 250 míľ (402 km), čo by však v skutočnosti malo byť okolo 200 míľ (321 km) pre väčšinu ľudí. S väčšou energetickou kapacitou Renault taktiež predstaví vyššiu úroveň nabíjania. Nové Zoe sa bude môcť nabiť na 100 kW na CCS rýchlo nabíjacích staniciach.

To je niečo, čo sa dalo očakávať s aktualizovaním nového Nissan Leaf E-Plus, ktorý bol odhalený začiatkom tohto roka a má cez 3-tisíc rezervácii v Európe. Pri pomyslení na Renault-Nissan alianciu a ich spoluprácu na vývoji elektromobilov, Leaf a Zoe počas rokov nasledujú jeden druhého s pravidelnými aktualizáciami.

Hovoríme taktiež o znížení ceny na 30-tisíc eur. To by elektromobil Zoe mohlo urobiť konkurencieschopným s ponukami iných elektrických áut, ktoré prídu na trh koncom tohto roka. Všetko je to fajn, no prečo neponúknu taktiež verziu e-Sport s dvojitým motorom ako prémium model? Predávalo by sa to ako teplé rožky.

https://i0.wp.com/electrek.co/wp-content/uploads/sites/3/2019/02/Renault-Zoe-2019.jpg?resize=2000%2C0&quality=82&strip=all&ssl=1

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here