Startup Rivian, ktorý minulý rok odhalil elektrický pickup R1T, teraz odhalil jeho karavan verziu, ktorá má niekoľko zaujímavých funkcií. V mnohých ohľadoch Rivian so svojim elektrickým pickupom spustil ošiaľ pre elektrické pickupy.

Odkedy startup odhalil R1T, Ford a GM ohlásili vlastné programy pre elektrické pickupy. Tesla tiež pracuje na vlastnom elektrickom pickupe, ktorý bude odhalený neskôr v tomto roku.

Rivian sa odlišuje tým, že vytvára dizajn a marketing R1T ako „dobrodružné vozidlo“. S batériou, ktorá má 180 kWh, pickup môže mať dojazd až 400 míľ (643 km), čo môže umožniť tieto dobrodružstvá.

Ďalej, spoločnosť pracovala na niektorých modulárnych box systémov, aby ponúkla množstvo rôznych možností pre vlastníkov, aby našli rôzne využitia pre elektrický pickup. Teraz, odhalil karavan verziu R1T na Overland Expo:

Stan umiestnený na korbe nie je to hlavné. Rivian R1T má skladovací tunel medzi korbou a kabínou. Spoločnosť vytvorila prototyp kuchynského systému, ktorý sa zmestí do úložných priestorov.

Rivian popísal systém nasledovne:

karavan

karavan

karavan

„Pripravili sme prototyp mobilnej kuchyne, ktorý predstavuje len jeden z mnohých spôsobov, ako využiť úložný priestor v zariadení R1T. Je vybavený dvomi indukčnými horákmi, umývadlom, piatimi galónmi vody a uchováva všetky vaše riady a pomôcky organizované počas pobytu vo voľnej prírode.

Startup nepotvrdil, kedy privedie systém na trh. Rivian R1T začne na cene 69-tisíc dolárov (61 815 eur) v USA a vojde do produkcie nasledujúci rok. Začiatkom tohto roka, Rivian oznámil investície od Ford a Amazon.

Ide o zaujímavú novinku. Existuje niečo pôsobivé o plne elektrickom vozidle, ktoré môže taktiež slúžiť ako karavan. Bude sa môcť cestovať všade na bezemisnom pohone. Taktiež to ukazuje užitočnosť úložného priestoru.

V kombinácií s modulárnym box systémom, elektrický pickup R1T sa môže ukázať ako skutočne užitočné a výkonné vozidlo. S investíciami od Ford a Amazon sa zvyšujú šance, že startup bude schopný priniesť vozidlo do produkcie.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here