Španielska verzia VW ID.3 môže ponúkať trochu viac okorenia pre platformu MEB. Hneď, ako sa objavili tieto špionážne fotografie zachytávajúce Seat el-Born, čakalo sa aj na pekné video španielskeho bratranca VW ID.3.

Väčšina z dostupných videí je totiž statická a vychádza z konceptu, ktorý bol predstavený na ženevskom autosalóne v roku 2019 a na Frankfurtskom autosalóne v roku 2019. YouTube kanál Battery Life upútal našu pozornosť, pretože sa snaží odpovedať na presne tú istú otázku, ktorú máme: Sú ID.3 a el-Born rovnaké auto?

Seat e-Born sľubuje ponúknuť viac korenia platforme MEB pod podivným menom. Táto extra omáčka by pochádzala výlučne z dizajnu, ale už ukazuje, že sa bude mierne líšiť. Výkon, dojazd, doba nabíjania a ďalšie technické špecifikácie sú zvyčajne rovnaké. Autá sa budú dokonca vyrábať v rovnakom závode Zwickau v Nemecku.

Hlavný rozdiel medzi nimi však bude pravdepodobne súvisieť s cenou. Seat el-Born môže byť o niečo lacnejší. Mohol by byť športovejším, ale nie sme si tým istí.

Seat El-Born zachytený z boku na nových fotkách

V tomto bode môžu byť podobnosti dokonca škodlivé pre španielsky elektromobil vyrábaný v Nemecku. Čelí aj problémom so softvérom, ako je ID.3? Ponúka iba štyri sedadlá s akumulátorom s výkonom 100 kWh? Bude mať viac možností? Všetko, čo vieme, je to, že spoločnosť Seat bude predávať batériu s výkonom 62 kWh. Tá je dobrá na 420 km (260 míľ) dojazdu v rámci cyklu WLTP.

Volkswagen sa môže rozhodnúť odpovedať na niektoré z týchto otázok na koncerte Volkswagen Group Night, ktorý predchádza ženevskému autosalónu v roku 2020. Bude tu pravdepodobne predstavená produkčná verzia el-Born. A my budeme zvedaví na to, čo prinesie.

Bude Seat El-Born samostatné auto, alebo len derivácia Id.3?

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here