Seat potvrdil, že spustí elektrickú verziu svojho mestského modelu Mii Electric na jeseň tohto roka. Pôjde o prvý vstup značky na bezemisný trh. Elektromobil ponúkne dojazd 270 km na jedno nabitie a bude mať elektrický motor VW e-UP!, ktorý má 82 koní (61 kW).

Automobilka tvrdí, že nový model, ktorý je založený na benzíne poháňanom Mii, ktorý zdieľa veľa so Škoda Citigo a Volkswagen Up!, zmieša „dynamiku, mestský dizajn, pokročilý pohon a nové úrovne prepojenia s dostupnosťou a nízkymi nákladmi na vlastníctvo.“

Na prvý pohľad je iba málo náznakov, že toto auto je elektrické. Dizajn je rovnaký ako pri spaľovacej verzii Mii, s rovnakou maskou a prednými svetlami. Od označenia a štandardných šedých zliatinových kolies, jediné, čo naznačuje, že ide o elektromobil, je absencia výfuku.

https://i2.wp.com/cdn.motor1.com/images/mgl/J7LRA/s3/2020-seat-mii-electric.jpg?resize=696%2C391&ssl=1

Podobne vyzerá zvnútra, hoci je tu vynovená palubná doska, ktorá je podobná tej v poslednej generácii VW Up!. Opäť, veľké naznačenie je popis „Mii Electric“ na strane pasažiera na palubnej doske.

Hoci je exteriér na nerozoznanie, konštrukcia pod bonnet je o niečo viac povšimnuteľná. Seat tvrdí, že motor, ktorý vyprodukuje krútiaci moment 156 libier, je perfektný na mestskú dopravu. V skutočnosti, španielska spoločnosť vyzdvihuje skôr akceleráciu z 0-50 km/h, než 0-100 km/h, keďže je to auto primárne určené na mestskú dopravu. Tento krátky šprint zvládne za 3,9 sekúnd, pričom maximálna rýchlosť je 128 km/h.

Všetko to je poháňané 36,8 kWh batériou. Pri plnom nabití dokáže zvládnuť 259 km podľa WLTP štandardov, zatiaľ čo nabitie na 80 % s použitím 7,2 kW nabíjačky trvá asi 4 hodiny.

„Trh sa mení a elektrifikácia napreduje neuveriteľnou rýchlosťou. V Európe trh s elektrickými autami narástol za prvé 4 mesiace v roku 2019 o 46 %. Do budúcnosti očakávame, že elektrifikované vozidlá budú hrať v našom záujme dôležitú rolu. Mii Electric je začiatkom tejto cesty a v rovnakom čase prináša na trh dostupné elektrické auto.“

Nové Mii Electric sa začne predávať v posledných mesiacoch tohto roka, pričom vozidlo príde ku zákazníkom v prvom kvartáli 2020. Ceny budú potvrdené v tomto čase.

2020 Seat Mii Electric

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here