Na evente Tesly určenom pre investorov, spoločnosť odhalila menší náhľad na svoju nadchádzajúcu generáciu Roadster. Spoločnosť nechala Roadster zaparkovaný na pódiu a umožnila investorom, ako Hamid Shojaee nazrieť dnu. Prototyp sa žiaľ nedal šoférovať.

Investor Hamid Shojaee využil príležitosť a na Twitteri zdieľal krátke video z eventu. Na ňom ukázal, ako Tesla pristupuje k otváraniu dverí. Po nastúpení umožnil pohľad na volant v štýle Formuly 1, veľkú centrálnu dotykovú obrazovku, ako aj zadné sedadlá.

Ako môžeme vidieť, nové kľučky na dverách sú úplne elektronické. Počas toho, ako sa Shojaee snaží na videu otvoriť dvere, ukazuje, že dvere sa otvárajú potiahnutím nadol. Omylom to však najprv urobí opačne, akonáhle však potiahne nadol, dvere sa otvoria na prvý pokus.

Vo vnútri, volant Roadster vyzerá ako z Batmobilu. Takýto volant nie je zrovna praktický a nedáva zmysel, no je to niečo, čo môžeme vidieť u viacerých automobiloch.

Centrálna obrazovka vyzerá ako pôvodná vertikálna obrazovka Modelu S, avšak oveľa väčšia. Vozidlo nemá žiadnu druhú obrazovku ako Model S a Model X. Taktiež sa skláňa v strmom uhle na hrebeňovej konzole, namiesto toho, aby bola usadená na stredovej pomlčke ako pri Modely 3.
Vzadu má Roadster košíky na sedenie, podobne ako pôvodné Porsche 911. To nie je kritika, ale typický prvok v tejto kategórii áut.

Musk tvrdí, že spoločnosť plánuje športové auto predávať za 250-tisíc dolárov (223-tisíc eur) od rok 2020. Očakáva sa, že bude mať dojazd 620 míľ (997 km) a zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za 1,9 sekundy.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here