Pripojením sa k benzínovej a dieselovej verzii bude mať PHEV model Škoda automatickú prevodovku. Škoda už potvrdila plány na predstavenie novej verzie RS a Scout v roku 2020.

Podľa Auto Express štvrtá iterácia Octavia RS bude ponúkaná ako benzín a diesel, ktoré doplní plug-in hybrid variant. Britský magazín tvrdí, že PHEV model sa bude spoliehať na zostavu, ktorú tvorí 1,4-litrový TSI motor, spolu s elektrickým motorom, ktorý sa dá nájsť v Golf GTE a Octavia iV.

Kombinovaný výkon má prekonať 245 koní, ktoré sú v predchádzajúcej generácii RS 245, kedy sa krútiaci moment očakáva okolo 400 Nm, čo je o niečo viac ako 370 Nm, ktorý poskytuje 2,0 TSI v benzínovej verzii Octavia RS.

Ale zatiaľ čo výkon a krútiaci moment sa pravdepodobne zvýšia, zvýši sa aj hmotnosť vozidla v dôsledku pridania všetkého hardvéru potrebného pre systém PHEV. To bude mať následne negatívny vplyv na výkon, pretože elektrifikovaná Octavia RS bude pravdepodobne pomalšia ako konvenčný model a pravdepodobne nebude taká ostrá v zákrutách.

Škoda Octavia v kamufláži zboku

Plug-in hybridný RS, ktorý sa stane najdrahšou Octaviou, bude údajne ponúkaný výhradne s dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Očakáva sa, že váži asi o 250 kilogramov (551 libier) viac ako bežný benzínový model a mal by ponúknuť približne 48 km elektrického dosahu vďaka batérii s výkonom najmenej 13 kWh.

Pre fanúšikov diesela, 2.0 Bi-TDI skupiny VW s dvoma turbodúchadlami, ktoré sa nachádzajú v sedemmiestnom SUV Kodiaq RS, sú zrejme vylúčené pre ekvivalent Škody s motorom Golf GTD, čo znamená, že kupujúci uviaznu s dieselovým motorom s jedným turbo EA288.

Auto Express sa zmienil o značke z Mladej Boleslavy, ktorá by mohla predstaviť novú Octavia RS túto jar na Ženevskom autosalóne v roku 2020. Nie je však jasné, ktorá verzia bude odhalená ako prvá. Zostáva zistiť, či budú okamžite k dispozícii všetky tri hnacie ústrojenstvo a oba štýly karosérie, alebo bude Škoda postupne rozširovať zostavu modelu.

Škoda Octavia v kamufláži odzadu

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here