Prvé plug-in hybrid auto Škoda Superb iV je dostupné vo Veľkej Británii. Ceny začínajú na 31 970 librách (37 397 eur). Český sedan používa 1,4-litrový benzínový motor a elektromotor, ktorý poskytuje celkový výkon 215 koní a zvládne 35 míľ (56 km) dojazdu na jedno nabitie.

Nový Superb oficiálne emituje menej než 40 gramov oxidu uhličitého na kilometer, čím je vylúčený z poplatku za znečisťovanie ovzdušia v Londýne. Rovnako ako vysoko výkonná kombinácia motora, Superb iV bude ponúkaný v štyroch rôznych verziách. Každá poskytne rôzne úrovne športovosti a luxusu. So začínajúcou cenou 31 790 libier (37 397 eur) dostanete základnú verziu, ktorá je určená pre firemných vodičov.

Škoda Superb má moderný interiér

Satelitná navigácia je v cene, ako aj kožené čalúnenie a 17-palcové zliatinové kolesá. Štandardom je dvojzónová klimatizácia, spolu s vyhrievanými sedadlami a prednými a zadnými parkovacími senzormi.

Ďalšou verziou je model SE L, ktorý ponúka extra výbavu. Cena začína na 34 755 libier (40 885 eur), ktorá zahŕňa 18-palcové zliatinové kolesá a LED matrix svetlá s „dynamickými indikátormi“.

Ďalej je tu model SportLine, ktorý, ako naznačuje názov, je najšportovejší. Z externého hľadiska je odlišný, má lesklý čierny štýl a športové nárazníky, zatiaľ čo prístrojová doska je zdobená väčšou dotykovou obrazovkou a digitálnym prístrojovým panelom. Ako sa dá očakávať, je to za vyššiu cenu. Stojí 38 490 libier (45 279 eur).

Vlajkovou loďou je však model Laurin and Klement (L&K). Je o niekoľko stoviek drahší ako SportLine, ktorý začína na cene 38 960 libier (45 832 eur), no preferuje luxus namiesto športovosti. Je tu audio systém Canton, ako aj trojzónová klimatizácia, ktorá umožňuje pasažierom nastaviť ich preferovanú teplotu okolia.

Bez ohľadu na verziu získate rovnaký výkon nabíjania. Podľa výrobcu trvá nabíjanie batérie 3,5 hodiny s nástennou nabíjačkou s výkonom 3,6 kW.

Podľa informácii sa zdá, že ide o slušný plug-in hybrid. Ak je dojazd skutočne 56 km, radí sa medzi plug-in hybridy s vyšším dojazdom. Elektrický dojazd je tak perfektný do mesta a pokiaľ bývate na dome, môžete auto každý večer dobiť. V Anglicku to môže byť celkom možné. A v podstate aj na Slovensku.

Zdroj: greencarreports.com. Zdroj fotografií: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here