Slovenská spoločnosť Voltia, zameraná na výrobu elektrických dodávok, podpísala zmluvu so spoločnosťou Bevan Group. Ide o 1 z 3 spoločností z Veľkej Británie, ktorá sa špecializuje na prestavbu automobilov. Voltia tak pokračuje vo svojej expanzii a po Slovensku a Francúzsku sa bude najnovšie vyrábať už v 3. krajine.

Voltia je elektrická dodávka, ktorá je založená na úžitkovom vozidle Nissan e-NV200. Bola vytvorená na základe spolupráce s Nissanom, kedy využíva aj jeho záruky. Je vybavená vstavanými zadnými dverami. Oproti štandardnému elektrickému modelu e-NV200 má takmer až dvojnásobný objem nákládu – 8 kubických metrov,. Dojazd na jedno nabitie je okolo 200 kilometrov. Voltia má užitočné zaťaženie v hodnote 580 kg.

Podľa samotnej spoločnosti je elektrická dodávka určená pre kuriérske spoločnosti, resp. na koncové doručovanie zásielok v mestách. Čoraz viac európskych metropol zavádza bezemisné zóny, v ktorých zakazuje vstup znečisťujúcich spaľovacích motorov, po prípade vstup účtuje za poplatok.

Ako píše Teraz.sk, výroba má začať už koncom tohto mesiaca s objemom 10 dodávok za týždeň. Za spoločnosť informoval Pavel Šafránek, mediálny zástupca spoločnosti. Britská spoločnosť Bevan Group vyrába týždenne viac ako 60 karosérii úžitkových vozidiel. Má závody vo Wednesbury, Halesowen a Oldbury. Spolupráca s Voltia zahŕňa výrobu a predaj slovenských elektrických dodávok na územi Veľkej Británii a Írsku.

Náš názor

Voltia je určená pre iný trh, ako je Slovensko, nakoľko jediné veľké mestá u nás sú Bratislava a Košice. Viac sa uchytí práveže vo väčších krajinách, ako je Francúzsko, alebo Veľká Británia, kde majú mestá viac ako 1 milión obyvateľov. V súčasnosti dodávky od Voltia jazdia aj v Nemecku, Česku, Rakúsku, Estónsku, Holandsku, Ukrajine a Poľsku. Držíme teda Voltii palce, nech sa darí aj naďalej a bude robiť dobré meno našej krajine.

Zdroj fotografií: voltia.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here