Supercharger od Tesly by mal nabiť elektromobil za pár sekúnd

Ak sa bavíme o elektromobiloch, väčšinu ľudí odradí fakt, že ich treba často nabíjať a hlavne, že nabíjanie trvá strašne dlho. A práve pionier v tomto odvetví, výkonný riaditeľ Tesly Elon Musk môže mať riešenie na tento problém. Ďalšia generácia Superchargeru by mala dokázať nabiť batériu vozidla v priebehu niekoľkých sekúnd. Musk na svojom Twitteri naznačil, že Supercharger V3 by mohol mať výkon minimálne 350 kW, čo je dvakrát viac, ako má súčasný Supercharger.

Teasing nastal, keď sa istý používateľ na Twitteri spýtal Muska, aká je hlavná myšlienka za npadom nainštalovať solárne panely na existujúce Supercharger stanice. Na to Musk odpovedal, že v súčasnosti je zopár solárnych panelov už nainštalovaných, avšak na plné využitie je potrebný Supercharger V3 a Poverpack V2 od SolarCity. Keď sa ho ďalší používateľ spýtal, či bude mať Supercharger V3 výkon aspoň 350 kW, Musk sa len zasmial a odpovedal: „Aspoň 350 kW…to odkazujete na detskú hračku?“

Súčasný Supercharger od Tesly je už tak najrýchlejšia nabíjacia jednotka na svete, ktorá dokáže nabiť batériu za 30 minút, avšak vždy je tu miesto pre zlepšenie. Momentálne majú maximálny výkon 150 kW, takže pokiaľ V3 bude mať aspoň 350 kW a viac, majitelia Tesly budú mať veľmi krátky pitstop. Ak sa tak stane bez toho, aby sa nejako ukrátil výkon, bude to znamenať ďalší krok v odvetví elektromobilov.

zdroj: inhabitat.com zdroj obrázkov: inhabitat.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here