Elektromobily sú najrýchlejšie rastúcim segmentom trhu v Európe. V medziročnom raste dokonca prekonali i trh s crossover automobilmi. Toto zrejme inšpirovalo i taliansky Technicar, ktorý vydá elektrické superauto s výkonom 800 koní, schopné konkurovať iným talianskym superšportiakom ako LaFerrari.

Technicar je v skorých fázach vývoja prototypu, takže to čo vidíte na fotkách, sú počítačom generované stvárnenie vozidla, ktoré chce automobilka vyrobiť. Pri bližšom pohľade vyzerá auto ako kopírka Lamborghini, ktoré nájdete v Grand Theft Auto: Vice City, hoci Lavinia má určite veľké ambície.

Technicar

 

 

 

 

 

 

 

Cieľ? 800 koní, 3,5 sekundová akcelerácia z 0-100 km/h a dojazd okolo 180 míľ (289 km/h) prostredníctvom nešpecifikovanej batériovej chémii, spolu s ľahkou váhou karoséria na podporu zážitku z jazdy.

Znie to celkom dobre nie? Skôr to nie, keďže v súčasnej dobe to s inými elektromobilmi v rámci dojazdu nestačí. Môžeme kľudne povedať, že po vydaní novej Tesla Roadster v roku 2020 sa práve toto superauto stane štandardom, s ktorým sa budú ostatné automobilky porovnávať. Pri predpoklade, že Tesla svoje sľuby samozrejme splní.

O Lavinia navyše už dlhšie neboli nové správy, takže sa nevie, ako na tom vývoj stojí. Mlčanie však nenaznačuje dobré správy.

Technicar

Zdroj: cleantechnica.com, Zdroj fotografií: cleantechnica.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here