Trhu s elektromobilmi stále chýba kabriolet vo veľkosti Miata. Preto sa jeden dizajnér rozhodol predstaviť si ho a založil ho na Modely 3. Na trhu je veľa elektrických roadsterov a ešte viac ich prichádza. Väčšina z nich je však luxusná a nie je určená ako dostupné auto.

Tesla chystá svoj Roadster ďalšej generácie a zatiaľ čo vlastnosti sú pôsobivé, ide o auto s cenovkou +200-tisíc eur. Na trhu však chýba niečo ako Mazda Miata pre elektromobily. Ľahké dvojmiestne auto s viac než 50 kWh batériou, založenou na Modely 3, ktoré by malo cez 200 míľ (321 km ) dojazdu vďaka svojej váhe a veľkosti.

A hoci cena na úrovni skutočnej Mazdy Miata by sa dosiahla ťažko, mohla by sa predávať aspoň pod cenou 45-tisíc eur. Len málo spoločností sa rozhodlo vydať touto cestou. Príkladom by mohla byť spoločnosť Electra Meccanica so svojim modelom Tofino, ktorý spĺňa väčšinu týchto požiadaviek. Toto vozidlo je však stále ďaleko od toho, aby sa dostalo na trh.

Dizajnér Lern Bingley sa pokúsil predstaviť si, ako by to vyzeralo, ak by sa Tesla rozhodla vydať takýto kabriolet, založený na Modely 3.

Miata

Bingley napísal na Twitteri:

„V minulosti som tweetoval o mojej predstave Tesla Roadster, ktorý je v rovnakej veľkosti a tvare ako Mazda MX-5. Sníval som o menšom, ľahšom a lacnejšom športovom elektromobile, ako je nová Tesla Roadster. Vytvoril som niekoľko nových fotiek. Napíšte mi, čo si o tom myslíte!“

Vozidlo si požičiava niekoľko aspektov dizajnu z Modelu 3 a využíva ich pre benefit Miata.

Dizajn vyzerá dobre. Páči sa nám, čo Tesla urobila pre nový Roadster a taktiež jej odkaz, ktorý chce poslať autám so spaľovacím motorom. Na trhu je však určite aj miesto pre dvojmiestny elektrický kabriolet. Bola by to ponuka pre súčasných majiteľov Mazda Miata a BMW Z4.

Zatiaľ to zrejme nebude priorita Tesly, no ostatné automobilky by určite mali cieliť na tento segment.

Miata

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here