Tesla konečne vydala detaily a začala prijímať objednávky pre dlho očakávaný Model 3 s dvojitým motorom a výkonnými verziami.

Tu sú teda detaily o verzii Modelu 3 s dvojitom motorom, tzv. AWD verzie:

  • dojazd: 310 míľ (498 km),
  • akcelerácia z 0-100 km/h: 4,5 sekundy,
  • maximálna rýchlosť: 140 míľ/h (225 km/h),
  • cena: 5000 dolárov (4228 eur) navyše.

Pre porovnanie, verzia so zadným pohonom má akceleráciu z 0-100 km/h za 5,1 sekundy. Tesla má rovnakú maximálnu rýchlosť a dojazd pre verziu s jedným motorom.

Výkonnejšia verzia zahŕňa rovnaké motory ako verzia AWD s dvoma motormi. Musk taktiež tvrdí, že výkonná verzia bude mať spojler z uhlíkového vlákna, 20-ky kolesá a interiér v čiernom alebo bielom prevedení. Ďalej tvrdí, že bude o 15 % rýchlejší, než BMW M3, s lepším ovládaním a porazí „hocičo na závodnej trati.“

Tu sú ďalšie detaily o výkonnej verzii Modelu 3:

  • dojazd: 310 míľ (498 km)
  • akcelerácia z 0-100 km/h: 3,5 sekundy
  • maximálna rýchlosť: 155 míľ/h (250 km/h)
  • cena: 78 000 dolárov (65 970 eur) bez autopilota

Vlastnosti a cena dvoch nových verzií Modelu 3 je približne to, čo sa dalo očakávať. No hoci je propagovaná rýchlosť 0-100 km/h taká, akú sme ju očakávali, je pravdepodobné, že Tesla akceleráciu podceňuje, ako dokázali testy majiteľov v minulosti.

Jedna vec, ktorá je zaujímavá, je fakt, že Tesla neponúka žiadne zlepšenie dojazdu pre dvojitý motor. Musk namiesto toho vyzdvihuje bezpečnosť, a to tým, že umožňuje pracovať iba s jedným motorom.

Aj napriek o niečo vyššej cene, než sa očakávalo a nezvýšenému dojazdu, môžeme očakávať, že rezervácie po týchto verziách sa budú iba hrnúť, keďže práve na toto čakalo mnoho ľudí.

Tým, že Tesla začala prijímať objednávky, je dobrým znakom, že spoločnosť smeruje k dosiahnutiu produkčnému cieľu vyrábať 5000 kusov Modelu 3 týždenne na konci štvrťroka. Musk v minulosti povedal, že Tesla dosiahne svoj cieľ prostredníctvom nových možností v ponuke, ako bol dvojitý motor a výkonnejšie verzie Modelu 3.

Na základe e-mailu, ktorý Elon Musk poslal zamestnancom minulý týždeň, bola Tesla na ceste k vyrábaniu 3500 Modelov 3 týždenne.

Pre zaujímavosť, Musk taktiež spomenul obmedzenú dostupnosť bieleho interiéru, kedy povedal, že sa vyrába iba 1000 kusov týždenne. Nateraz bude možnosť spojená k výkonnejšej verzii Modelu 3, pokým sa nezvýši kapacita.

Tesla

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here