Výkonný riaditeľ Tesly Elon Musk pridal niekoľko detailov ohľadom novej verzie populárneho Modelu S. Verzia Plaid so 7 sedadlami príde na trh v októbri, alebo v novembri 2020.

Pred pár dňami sme písali článok o tom, že Tesla testuje nové vozidlá Modelu S, vrátane verzie s tromi motormi, prezývanou Plaid na okruhu Nurburgring. Cieľom má byť prekonanie rekordu, ktorý tu zaznamenalo Porsche Taycan. Podľa niektorých svedkov Tesla už prekonala čas Porsche Taycan a stanovila tak nový traťový rekord pre elektrické autá.

Musk teraz okomentoval tento úspech na Twitteri:

„Je to začiatok. Očakávame, že traťový čas bude porazený aktuálnou produkčnou verziou 7-miestneho variantu Model S Plaid, ktorý vôjde do produkcie v októbri/novembri nasledujúceho roka.“

Tesla oznámila Model S s tromi motormi, tzv. „Plaid pohonom“ a s novým „prototypom podvozku“. Musk taktiež povedal, že Tesla má nový 7-miestny prototyp Modelu S teraz na trati Nurburgring. Musk však potvrdil, že v skutočnosti hovorí o návrate predchádzajúceho rozmiestnena sedadiel „5+2“ s dvoma sedadlami čeliacimi dozadu, akurát budú o niečo väčšie:

Preklad:

  • Zain: Bude 7-miestne rozloženie novým?
  • Musk: Nie. Pôvodných 5 sedadiel čeliacich dopredu plus 2 rear-facing menších sedadiel. Nové zadné sedadlá uložia väčších pasažierov než predtým.

Hoci hovorí o „väčších pasažieroch“, nie je jasné, či má na mysli dospelých. Takto vyzerala verzia so sedadlami otočenými dozadu na pôvodnom Modely S. Boli však dostatočne veľké iba pre deti do veku 10 rokov.

Plaid

Na prvej fotke sú deti vo veku 2 až 5 rokov a na druhej fotke majú 9 a 6 rokov. Musk tvrdí že Tesla prinesie späť vylepšenú verziu sedadiel otočených dozadu nasledujúci rok pre Model S, ako aj pre verziu s tromi motormi.

Model S, ktorý bol videný na Nurburgringu mal novú fasádu, čudný zadný spojler a viacero úprav. Nie je jasné, či sa úpravy dostanú do produkčnej verzie, no Musk verí, že produkčná verzia porazí tieto upravené prototypy, ktoré sa v súčasnosti testujú na Nurburgringu.

PlaidZdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here