Tesla oficiálne odhalila Model Y na predstavení v Hawthorne, Californii. Neprišla so žiadnymi prekvapeniami, no definitívne doručila vlastnosti, ktoré sme očakávali. Spoločnosť oznámila, že Model Y bude mať dojazd 300 míľ (482,7 km). Pôjde o kompaktné elektrické SUV založené na platforme Modelu 3, ktoré prekvapivo ponúkne 7 sedadiel.

Ako sa očakávalo, nie je žiadnym veľkým prekvapením, keď ide o dizajn Modelu Y, nakoľko je založené na Modely 3. Znamená to, že to bude crossover/kompaktná SUV verzia sedana. Dizajn Modelu Y je veľmi podobný dizajnu Modelu 3. Elon Musk o tom vopred varoval, je však stále jedinečné vidieť novú Teslu na vlastné oči.

Model Y je o niečo vyšší ako Model 3. Na fotke je vidieť, že vozidlo je takmer rovnako vysoké ako Model X. Väčšia veľkosť umožňuje celkový úložný priestor 1,9 m3. Jedným z najväčších prekvapení je, že bude mať voliteľnú tretiu radu sedadiel, o čom sa špekulovalo dlhšie.

Na tretí rad sedadiel zatiaľ nebol bližší pohľad a Tesla doposiaľ vydala iba jednu fotku.

Spoločnosť však vydala všetky vlastnosti Modelu Y. Hlavnými sú:

  • dojazd 300 míľ (482 km),
  • očakávané 5-hviezdičkové hodnotenie,
  • akcelerácia z 0-100 km/h za 3,5 sekúnd.

Pôsobivý aerodynamický výkon umožňuje Modelu Y dojazd 300 míľ (482 km) na jedno nabitie pri verzii s batériou s dlhším dojazdom.

Model Y

Začínajúca cena bude 39-tisíc dolárov (34 359 eur), pričom Model Y príde v roku 2021. To bude však pravdepodobne za batériu so štandardným dojazdom, ktorá má prekvapivo vyšší dojazd ako verzia Modelu 3 so štandardným dojazdom.

Model Y

Vďaka tomu si myslíme, že nebude používať rovnakú batériu, avšak táto verzia vozidla je stále až dva roky ďaleko. Drahšia verzia Modelu Y s väčšou batériou, dvojitým motorom a vyšším výkonom príde ako prvá na jeseň 2020.

Model Y

Táto verzia bude používať batériu s dlhším dojazdom ako Model 3 a bude mať o niečo kratší dojazd kvôli svojej veľkosti. Namiesto rezervácií s depozitom 1000 dolárov (880,92 eur) ako pri Modely 3, Tesla spustila online dizajn štúdiu pre Model Y, pričom kupujúci môžu vložiť rezerváciu s hodnotou 2500 dolárov (2202,29 eur).

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here