Tesla odkúpila startup DeepScale, ktorý je zameraný na umelú inteligenciu,. Cieľom je vybudovať samojazdiacu technológiu a dosiahnuť vytvorenie obrovskej letky taxíkov, ktoré dokážu jazdiť samé.

Výkonný riaditeľ DeepScale Forrest Iandola potvrdil na Linkedine, že sa pridal k Tesle ako“ senior vedec pre machine learning:

„Tento týždeň som sa pridal k tímu Tesla #Autopilot. Teším sa dopredu na spoluprácu s niektorými najmúdrejšími mysľami v oblasti #deeplearning a #autonomousdriving (autonómnej jazdy).“

Publikácia ďalej tvrdí, že dva dodatočné zdroje potvrdili, že DeepScale bolo odkúpené Teslou, a že jeho malý tím sa pridá k automobilke. Detaily nie sú známe, no spoločnosť nedávno získala financie vo výške 15 miliónov dolárov (13,68 miliónov eur).

DeepScale je známe pre vybudovanie počítačového softvéru zameraného na umelú inteligenciu vozidiel, nazvaného Carver21:

„Carver21 je vytvorený na mieru vašim potrebám, či už ide o aktiváciu bezpečnostných prvkov, alebo poskytovanie autonómnych funkcií riadenia.“

V tomto videu má výkonný riaditeľ prezentáciu o neurónovej technológii:

Startup sa špecializuje sa vo výpočtovom výkone efektívnych systémov deep learning. To je taktiež oblasť pre Teslu, ktorá sa rozhodla navrhnúť vlastný počítačový čip na napájanie svojho softvéru na riadenie motorových vozidiel.

Integrácia tímu DeepScale pomôže Tesle zamestnať nových ľudí v oblasti počítačovej vízie a deep learning, čo je v súčasnosti extrémne konkurencieschopná oblasť.

Tesla mala historicky veľa úspechu v prilákaní top talentu v oblasti umelej inteligencie, no úspech a vysoko profilový status programu Autopilot zo spoločnosti taktiež urobil hlavný zdroj zamestnancov pre spoločnosti zamerané na podobné technológie.

Počas rokov Tesla stratila množstvo zamestnancov pre spoločnosti ako Nvidia, GM Cruise, Google, Lyft a ďalšie. Nový tím, vrátane Iandolu, ktorý má doktorát z elektrotechniky a informatiky na UC Berkeley, vylepší zdroje Tesly v rámci umelej inteligencii a bude pravdepodobne pracovať pod Andrejom Karpathym, Slovákom, ktorý vedie Teslu v rámci umelej inteligencii a počítačovej vízie.

Tesla v súčasnosti pracuje na tom, aby priniesla svoj plne samojazdiaci softvér po vydaní toho, čo verí, že je hardvér schopný podporovať technológiu.

Výkonný riaditeľ Elon Musk verí, že prvá verzia softvéru bude vyrobená ďalší rok a bude otestovaná s asistenciou šoféra, až kým sa nebude dať potvrdiť spoľahlivosť a kým sa nezíska schválenie od vládnych autorít.

Tu je rýchle demo nízko nákladového a efektívneho systému pre detekciu objektov:

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografie: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here