Tesla P100D je vďaka módu „Ludicrous Plus“ ešte rýchlejšia

Výkonný riaditeľ automobilky Elon Musk v minulosti naznačil na Twitteri, že nová aktualizácia softvéru okrem vylepšenia autopilota zlepší i súčasný výkon auta. Musk nedávno teasoval aktualizáciu, vďaka ktorej by Tesla podala akceleráciu z 0-100 km/h za 2,4 sekundy, čím by sa stala o 0,1 sekundu rýchlejšia ako predtým.

Táto aktualizácia je teraz dostupná a fanúšikovia Tesly ju nazvali „Ludicrous Plus“ mód. Získať tento mód si však vyžaduje trochu času. Najprv je potrebné mať najaktuálnejšiu verziu firmware – 8.0. Pre aktivovanie je potrebné, aby vodič podržal tlačidlo „Ludicrous“ na nastavovacej obrazovke po dobu 5 sekúnd. Toto zobrazí upozornenie, že výkonnejší mód spôsobí „zrýchlenie opotrebenie motora, prevodovky a batérie.“

V Ludicrous Plus móde sa teplota akumulátora zvýši na 50 stupňov Celzia a zvýši sa maximálny output z motorov. V testoch sa ukázalo, že auto získalo navyše aspoň 30 konských síl.

Pri úvodnom teste sa zaznamenala akcelerácia z 0-100 km/h za čas 2,46 sekúnd (predchádzajúci rekord bol 2,54 sekúnd). Je skutočne pôsobivé, že Tesle sa podarilo zvýšiť výkon potom, čo už i tak majú jedno z najviac akcelerujúcich áut vôbec. Otázkou však je, či toto malé vylepšenie zvýši entuziazmus pre potenciálnych zákazníkov.

Takto sa však Model S P100D dostane pred Lucid Air, nový luxusný elektrický sedan, ktorý sa začne vyrábať v roku 2018. To malo zvládnuť akceleráciu z 0-100 km/h za 2,5 sekundy s výkonom motora 1000 konských síl.

Medzitým sa taktiež ozvalo Faraday Future, ktoré tvrdí, že ich elektrické SUV FF 91 zvládne stovku za 2,39 sekundy s výkonom 1 050 konských síl. Tento startup taktiež odhalil video, v ktorom je vidieť, ako FF 91 prekonalo Model S a Model X P100D v šprinte.

 

zdroj: greencarreports.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here