Tesla dnes potvrdila, že začala s „prípravou na produkciu Model Y“ v továrni Fremont počas druhého kvartálu a mieri na začatie výroby Modelu Y na jeseň 2020. Keď Tesla oficiálne predstavila Model Y v marci, spoločnosť začala prijímať predobjednávky a tvrdila, že prvé doručenia začnú „na jeseň 2020“.

V tom čase automobilka neprezradila svoje produkčné plány pre nové elektrické vozidlá. O mesiac neskôr výkonný riaditeľ Elon Musk adresoval plány na produkciu Modelu Y počas stretnutia ohľadom 1. kvartálu 2019:

„Pre produkciu Modelu Y sa v súčasnosti rozhodujeme, či sa bude vyrábať v Kalifornii, alebo v Nevade a čoskoro už očakávame konečné rozhodnutie.“

Bolo veľa naznačení odvtedy, keď sa Tesla začala sústrediť na výrobu Modelu Y vo Fremonte. Teraz Tesla vydala svoje výsledky za 2. kvartál 2019 a vyjadrila sa k produkčnému programu pre Model Y:

„Prípravy na produkciu Modelu Y vo Fremonte začínajú v 2. kvartáli. Kvôli významnému prekrytiu súčiastok medzi Modelom 3 a Modelom Y sme schopní využiť existujúce výrobné dizajny vo vývoji zariadení Modelu Y.

Dodatočne robíme progres pri manažovaní nákladov Modelu Y iba s minimálnymi prémiovými nákladmi pre Model 3. Kvôli veľkej veľkosti trhu pre SUV, veríme, že Model Y bude ziskovejší ako Model 3“.

Ako sme písali v minulosti, Tesla taktiež pracuje na významných vylepšeniach, ktoré sa očakávajú pri predstavení výroby Modelu Y, vrátane revolučnej novej drôtovej architektúre a obrovskému novému odlievajúcemu stroju.

Pri odhalení Modelu Y začiatkom tohto roka, Tesla tvrdila, že SUV začne na cene 39-tisíc dolárov (35-tisíc eur) a dojazde 230 míľ (370 km), ktorý bude schopný navýšiť na 300 míľ (482 km).

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here