Milovníci áut zbožňujú priame porovnávanie. Mustang vs. Camaro, Bolt vs Model 3, Trabant vs Borgward Isabella. Tieto príbehy mnohokrát mažú med okolo úst o skvelých vlastnostiach oboch automobilov. Na konci si však testujúci predsa len zvolia to auto, ktoré by preferovali, ak by zaň platili z vlastného vrecka.

Ako by to teda bolo pri priamom porovnaní medzi 2. generáciou Tesla Roadster a veľkým Mercedes Project One? Ktoré auto je lepšie? Na ktoré auto by sme svoje peniaze minuli radšej?

Mercedes Project One je to najbližšie, čo získate k legálnej Formuly 1 na bežných cestách. Podobne ako Mercedes Formula 1, má 1,6 litrový V-6 motor doplnený  elektromotorom. Taktiež ponúka verziu prevodovky s riadiacou páčkou vytvorenou spoločnosťou Xtrac špeciálne pre pretekárske vozidlá. Car and Driver predpokladá, že motor na ceste dokáže vytiahnuť okolo 520 koní. Podľa Car and Driver, elektromotor, ktorý sa počas spomalenia zdvojnásobí ako generátor, dodá ďalších 161 koní.

Project One má taktiež vpredu dva motory v objeme 161 konských síl, každý pre jedno predné koleso. Môžu byť individuálne riadené tak, aby zabezpečili točivý moment pri vyberaní zákrut.

Spojme to všetko dokopy a získame cez 1000 konských síl v ľahkom podvozku z uhlíkových vlákien. Spontánny výkon by mal byť očakávaný, no nie?

Spočítajme si to

Mercedes tvrdí, že Project One zvládne akceleráciu z 0-100 km/h za 2,6 sekundy, dosiahne rýchlosť z 0-124 míľ/h (200 km/h) pod 6 sekúnd a má maximálnu rýchlosť cez 217 míľ/h (350 km/h). Naproti tomu Tesla Roadster zvládne stovku za 1,9 sekundy, pričom to je základná verzia. Vysokovýkonná verzia potrebuje iba 4,2 sekundy na dosiahnutie rýchlosti 100 míľ/h (160 km/h a má maximálnu rýchlosť, ktorá presahuje 250 míľ/h (402 km/h).

Tesla Roadster 2.0 (CleanTechnica Original)

CleanTechnica's Kyle Field shot this short video of the new Tesla #Roadster at the unveiling event.Woot! Woot!#TeslaNext Tesla Roadster (just the prototype) breaks practically every record for a production vehicle that you can think of. 0-60 in 1.9 seconds. 8.9 seconds in a quarter mile. 200 kWh battery pack. 620 miles of range. Can drive LA to San Francisco and back without recharging. “The point of all this is just to give a hardcore smackdown to gasoline cars.” Driving a gas sports car will be like driving “a steam engine with a side of quiche.” 4-seater. Available in 2020.More info here:https://cleantechnica.com/2017/11/16/everything-you-need-know-tesla-semi-truck/

Zveřejnil(a) CleanTechnica dne Čtvrtek 16. listopadu 2017

 

Víťaz: Tesla

Mercedes Project One má elektrický, nulovo-emisný dojazd okolo 14 míľ (22 km). Tesla Roadster? 620 míľ (997 km).

Víťaz: Tesla

Mercedes Project One usadí dvoch ľudí. Tesal Roadster je 2+2 s príležitostným sedením pre štyroch,  hoci zadní pasažieri sa nebudú chcieť zviesť po celý čas na diaľnici.

Víťaz: Tesla

Mercedes Project One má 3 elektrické motory a spaľovací motor. Tesla Roadster má 3 elektrické motory.

Zdroj fotografie: Tesla

Víťaz: Tesla 

A potom tu je cena. Mercedes sa predáva okolo 2,7 milióna dolárov (2,27 milióna dolárov). Tesla Roadster začína na 200 000 dolároch (168 181 eur), hoci edícia Founders bude pravdepodobne o 50 000 dolárov (42 045 eur) drahšia.

Víťaz: Tesla

Mercedes napumpoval takmer miliardu dolárov do svojej kampane Formula 1 odkedy súčasné pravidlá išli do efektu na začiatku sezóny 2014. Človek by si myslel, že automobilka by mohla zhodnotiť svoju investíciu na predaj zopár cestných vozidiel. Pre Dietera Zetscheho a jeho spoločníkov musí byť po tom všetkom čo vložili odradzujúce zistiť, že pokiaľ ide o priame porovnanie, verdikt je – Víťaz Tesla. 

https://www.facebook.com/tesla/videos/10155851679642801/

Zdroj: cleantechnica.comzdroj titulnej fotografie: koláž: wikimedia.org, 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here