Tesla začala tento týždeň so zvýšením dodávaním Modelu 3, avšak väčšina týchto vozidiel skončí vo vlastníctve zamestnancov alebo príbuzných Tesly a SpaceX. Iba zopár regulárnych držiteľov rezervácii získa svoju objednávku. Ide o veľkú udalosť pre väčšinu prvých zákazníkov, predovšetkým pre muža s rakovinou vo štvrtom štádiu, ktorého prianie bolo získať vlastný Model 3.

Ako jedno z prvých relatívne cenovo dostupných a masovo vyrábaných vozidiel je Model 3 dôležitý pre mnoho nadšencov elektromobilov.

Je však dosť dôležité, aby bolo na zozname prianí? Zdá sa, že áno. Člen oficiálneho fóra Tesly pod nickom „Graniteds“ minulý mesiac napísal:

„Rád by som videl novembrové doručenie! Mám rakovinu štvrtého štádia a bolo mi povedané, že mi ostávajú 3 až 4 mesiace života. Poslednou vecou na mojom zozname je Model 3, pričom by som rád mal niekoľko dní na jeho užitie si. Je možné urobiť flexibilitu v čakaní?“

S veľmi obmedzenou výrobou nie je toľko flexibility v dodaní. Dokonca i prví držitelia rezervácii získajú svoj Model 3 medzi decembrom až februárom.

Avšak ďalší člen fóra, Bonnie Norman, sa spojila s mužom a ponúkla mu aspoň možnosť vyskúšať si Model 3, pokiaľ nestihne svoje dodanie.

Bonnie napísala na Twitter:

„Opýtala som sa @DevinaKSigh, kamarátky pracujúcej pre Teslu, ktorá vlastní Model 3, či by mohla svoje auto aspoň požičať a umožniť jazdu. 25. novembra bola uňho doma a veľmi trvala na tom, aby si auto vyskúšal.“

Po jazde Bonnie kontaktovala Teslu, aby zistila či existuje možnosť, aby sa dodanie uskutočnilo skôr. To bolo 26. novembra, 5 dní potom čo Tesla začala odosielať svoje prvé pozvánky pre nastavenie Modelu 3 pre regulárnych držiteľov rezervácii.

Norman tvrdí, že Tesla mu poslala pozvánku na ďalší deň.

Včera prevzal dodanie v Fremont centre a získal VIP zaobchádzanie. Získal súkromnú prehliadku s Jonom Mcneilom, prezidentom Tesly pre predaj a služby. Podľa Bonnie, Norman a jeho žena boli celkom šťastný so svojim novým Modelom 3.

Potlesk pre Bonnie Norman, Tesle a každého, ktorý sa zúčastnil tohto skutku. Z ľudskej stránky je to potešujúce a taktiež to ukazuje aj vášeň pre elektromobily.

Model 3

Zdroj: electrek.co, zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here