Elon Musk nežartoval o vydaní dôležitých softvérových aktualizácii pre Teslu. Automobilka začala vydávať nové aktualizácie a sú masívne, s novými hlasovými príkazmi, čítaním textových správ a nových vizualizácii pre Autopilot.

Minulý týždeň výkonný riaditeľ oznámil, že Tesla pracuje na „vianočnej aktualizácii“, ktorá bude zahŕňať „náhľad na samojazdenie“, nové videohry a „niekoľko nových vecí“. Týchto „niekoľko nových vecí“ sú v skutočnosti veľmi dôležité funkcie, na ktoré množstvo vlastníkov Tesly dlho čakala.

Tesla začala s vydávaním novej aktualizácie 2019.40.50 pre niekoľko vybraných majiteľov pred očakávaným spustením širšej letky. V tlačovej správe Tesla oznámila niekoľko „telefónnych vylepšení“, vrátane schopnosti čítať a posielať správy cez hlasové príkazy Tesly, čo automobilke chýbalo, a čo majitelia chceli počas niekoľko posledných rokov, keďže Tesla nemá Apple Carplay alebo Android Auto.

Automobilka napísala:

Teraz môžete čítať textové správy a odpovedať na ne pomocou pravého tlačidla rolovacieho tlačidla. Keď dostanete novú správu, stlačte pravé tlačidlo rolovacieho tlačidla, aby sa vaša textová správa nahlas prečítala, a znova stlačte, aby ste odpovedali nahlas. Budete si tiež môcť zobraziť správy tak ako prichádzajú, cez časť „Karty“ na dotykovej obrazovke.

Ak si chcete zobraziť správy, ktoré boli prijaté, keď je telefón pripojený cez Bluetooth, klepnite na Spúšťač aplikácií > Hovor > Správy. Na správu môžete čítať a odpovedať na ňu klepnutím na položku v zozname správ. Ak chcete povoliť túto funkciu, klepnite na ikonu Bluetooth v hornej časti displeja a povoľte „Synchronizovať správy“. Keď je táto možnosť povolená, môžete si tiež zvoliť, aby sa pri každom prijatí novej textovej správy spustilo zvonenie, a to povolením možnosti „Zvonček na novú správu“. “

Automobilka taktiež pridala možnosť pridať obľúbené kontakty pre mobilnú aplikáciu vozidla. Aby čítanie textových správ fungovalo, Tesla poznamenala, že potrebujete umožniť  posielať notifikácie na smartfóne. Spoločnosť taktiež tvrdí, že to nebude fungovať pri skupinových správach.

S novými textovými správami Tesla taktiež prekopala hlasové príkazy.

Hlasové povely boli prestavané tak, aby rozumeli prirodzenému jazyku. Pri tomto počiatočnom vydaní sme sa zamerali na príkazy, ktoré minimalizujú potrebu dotýkať sa obrazovky, aby ste mohli mať svoje oči na cestách.

Tesla taktiež pridala nové „vylepšenia vizualizácie jazdy“:

Vizualizácia jazdy môže teraz zobrazovať ďalšie objekty, ktoré zahŕňajú zhasnuté svetlá, značky zastavenia a výber dopravného značenia. Značky zastavenia a vizualizácie brzdových svetiel nie sú náhradou pozorného vodiča a nezastavia vozidlo. Ak chcete vidieť tieto ďalšie objekty vo vašej vizualizácii počas jazdy, klepnite na Ovládacie prvky > Autopilot > Náhľad vizualizácie vlastnej jazdy.

Vyzerá to ako niečo, čo Musk označoval ako „náhľad do plnej samojazdy“. Automobilka začala tlačiť aktualizáciu pre letku, no kao zvyčajne, treba myslieť na to, že trvá dni až týždne, kým sa dostane k celkovej letke.

Musk taktiež tvrdí, že „náhľad do plnej samojazdy“ bude fungovať iba s autami s najnovším monitorom, čo je iba pre vozidlá od apríla tohto roka.

dotácie

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here