Spoločnosť Tesla aktualizovala svoje ponuky modelov S a X so stále lepším výkonom s verziou Long Range Plus. Autá majú teraz uvedený rozsah 390 a 351 míľ (627 a 564 km), z predchádzajúcich 373 a 328 míľ (600 a 527 km). Navyše, Model S Long Range Plus teraz prichádza štandardne s novými 19’ tempestovými kolesami. Model X si zachováva rovnaké výbery kolies 20/22 ako pred aktualizáciou.

Veľká aktualizácia hnacej sústavy je naplánovaná na tento rok a mala by prísť so zvýšením kapacity batérie. Tesla to nazýva ako verzia „Plaid“ ako pocta pre film Spaceballs. Zdá sa však, že to tak nie je, pretože čísla výkonnosti sa na oboch modeloch nemenia.

Nie je jasné, či aktualizácia obsahuje nejaké zmeny hardvéru alebo či je výsledkom vylepšenia softvéru spoločnosti Tesla a vzorca účinnosti.

Tesla naposledy aktualizovala Model S a Model X vlani v apríli po vykonaní niektorých zmien hnacích ústrojenstiev. To malo za následok viac ako 10% zlepšenie rozsahu (neskôr čísla mierne upravili a pridali ďalších 5 km dojazdu).

Taktiež nedošlo k žiadnym zmenám v sadzbách za nabíjanie, pričom obe vozidlá sú stále schopné nabíjať maximálnou rýchlosťou 200 kW. Obidva sa stále kvalifikujú na bezplatné preplňovanie.

Nové 19’ kolesá môžu mať aerodynamický úžitok v porovnaní s predchádzajúcimi výbermi kolies. Dočasné kolesá sú „ploché“ ako predchádzajúci výber kolies, a preto môžu byť pre aerodynamiku o niečo lepšie.

Výkonové modely nedostali aktualizáciu dojazdu. Výkonnostný Model S má stále dojazd 348 míľ (560 km) a Model X má 305 míľ (490 km).

Neskôr však Tesla vydala novú správu, že označenie „Plus“ nie je napokon ničím novým. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk dnes večer povedal, že „Všetky vozidlá značky S/X vyrobené v posledných mesiacoch boli v skutočnosti nad uvedeným rozsahom EPA. Čoskoro bude bezplatne odomknutá aktualizáciou softvéru. “

Tesla tiež zvažuje pridať ďalšie možnosti pre kolesá/pneumatiky, pretože viac aerodynamických kolies (ako sú základné kolesá Modelu 3), alebo pneumatík s nižším valivým odporom by mohlo posunúť čísla dojazdu nad 400 kilometrov.

Model S získa verziu Long Range Plus

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here