Tesla vydala video, v ktorom po prvý krát poskytla náhľad do svojho Crash Lab vo Fremonte, Kalifornii. Tu vyvíjala bezpečnostné funkcie Modelu 3, ktoré viedli k najlepším hodnoteniam bezpečnosti.

Model 3 získal niekoľko skvelých bezpečnostných hodnotení, vrátane 5 hviezdičiek vo všetkých kategóriach a najmenšej šanci zraniť sa spomedzi všetkých áut otestovaných NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration –Národná správa bezpečnosti cestnej premávky v USA). Od Euro NCAP (European New Car Assessment Programme – Európsky nový program hodnotenia automobilov) získala 5 hviezdičiek, zatiaľ čo bola vyhlásená za „nový technologický benchmark pre bezpečnosť“. A na treťom kontinente, v Austrálii získala taktiež 5 hviezdičiek od miestneho NCAP.

Nedávno Model 3 získal ocenenie IIHS Top Safety Pick+ (Insurance Institute for Highway Safety – Poisťovací ústav pre bezpečnosť na cestách), čo je najvyššie možné bezpečnostné ocenenie udelené touto organizáciou.

Aby spoločnosť vyzdvihla prácu inžinierov, ktorá bola vyvinutá na dosiahnutie takejto bezpečnosti, Tesla vydala nové video, ktoré sa pozerá na „Tesla Crash Lab“, kde prebiehali crash testy spoločnosti ešte predtým, než boli vozidlá posunuté na rovnaký účel pre nezávisle hodnotiace spoločnosti.

Tesla v popise videa napísala:

„Pridajte sa k nám do Tesla Crash Lab pre ojedinelé náznaky za oponou. Prácu, ktorú naši inžinieri robia tu je jeden z dôvodov, prečo sú vozidlá Tesly jedny z najbezpečnejších na ceste.“

Automobilka už na začiatku rozoznala bezpečnostné výhody elektrických vozidiel, ktoré maximalizovala. Vozidlá Tesly benefitujú z optimalizovaných predných deformačné zóny, kvôli nedostatku veľkého bloku motora v prednej časti vozidla a nízkeho ťažiska. Na spodnej časti nápravy je veľká batéria, ktorá taktiež posilňuje štruktúru vozidla.

Na vrchole pasívnych bezpečnostných funkcií Tesla taktiež implementovala mnoho bezpečnostných funkcií tým, že využila vývoj svojho systému Autopilota. Viacero vlastníkov Tesly tvrdí, že aktívne bezpečnostné funkcie automobilky „zachránili“ ich život vďaka tomu, že sa vyhli zrážke.

Vždy, keď sa vozidlá Tesly ocitnú v autonehode, alebo zhoria, je okolo toho riadny mediálny šum. Ak sa však dokážete pozrieť ponad to, je jasné, že spoločnosti skutočne záleží na bezpečnosti. Tesla v mnohých bezpečnostných testoch excelovala a je dobré vidieť, že spoločnosť vyzdvihuje prácu bezpečnostných inžinierov vo svojom novom videu. Bolo by skvelé, ak by Tesla vydala viac takýchto informácií.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here