Smartfóny nie sú jediné zariadenia, ktoré majú displej bez rámu. Tesla sa pridáva k tomuto trendu a vyzerá to tak, že nie je spokojná so štandardom odvetvia, kvôli čomu vyvíja vlastný displej bez rámu.

Niektorí ľudia zabúdajú na to, že Tesla bola ranným pionierom veľkej dotykovej obrazovky. Prototyp Modelu S v roku 2009 zahŕňal veľkú dotykovú obrazovku. To bolo dokonca ešte pred spustením Apple iPad, ktorý skutočne spopularizoval veľké dotykové obrazovky.

S Modelom S a Modelom X sa Tesla nemusela príliš starať o rám, pretože mala veľké, 17-palcové obrazovky. Pri Modeli 3 to je však trochu iné, kde automobilka zvolila minimalistický prístup s interiérom, ktorý mal 15-palcovú obrazovku, kde rám vystáva trochu viac.

Minulý rok sme videli niekoľko mockupov (návrhov) plánovaného obnovenia dizajnu pre Model S a Model X. Ideou je spraviť interiér podobný tomu, čo má Model 3, ktorý taktiež zahŕňa bezrámový displej.

displej

Nový dizajn sa odložil do nasledujúceho roka, no vyzerá to tak, že Tesla skutočne chce priniesť tento bezrámový displej do svojich vozidiel a neplánuje sa spoliehať na technológiu iných spoločností.

displej

Tesla podala patent na novú aplikáciu pre obrazovku, ktorú obklopuje holografické sklo, ktoré dokáže „zredukovať, alebo eliminovať viditeľnosť medzi hranicami medzi zobrazujúce časti systému a nevystavené časti“, čo je viac známe ako bezrámový displej.

Automobilka popisuje technológiu v novej aplikácii patentu nasledovne:

„Exemplárny systém zahŕňa displej zahŕňajúci množstvo pixelov tvoriacich prvú periodickú štruktúru a rám obklopujúci aspoň časť zobrazeného displeja. Rám môže obsahovať holografickú štruktúru, ktorá má druhú periodickú štruktúru. Prvý rozstup prvej periodickej štruktúry môže byť v rozsahu 0,5 až 20 percent druhého rozstupu druhej periodickej štruktúry.“

Tu je diagram regulárneho systému porovnaný s novou technológiou Tesly:

Christos Gougoussis, senior inžinier Tesly je uvedený ako vynálezca dizajnu. Resumé tohto inžiniera je skutočne pôsobivé. Má doktorandský titul z fyziky z univerzity Pierre and Marie Curie v Paríži a je expertom v kvantovej fyzike.

Predtým, než sa pridal k Tesle v roku 2016, Gougoussis pracoval pre spoločnosť Saint-Gobain, ktorá bola dodávateľom Tesly, kde pracoval na rôznych sklárskych a tenkovrstvových technológiach. Hoci Tesla chce očividne využiť technológiu displeju vyvinutú Gougoussisom vo svojich vozidlách, môže byť technicky použitý aj v iných zariadeniach. Podanie patentu zobrazuje náčrty mobilných telefónov a tabletov.

Tesla bola vždy pionierom vo svojom odvetví. Bol to práve Model S, ktorý prerazil vo svete elektromobilov a ukázal, že vedia byť efektívnym autom, za ktorým sa na ulici otáčajú hlavy. Je teda prirodzené, že sa snaží vyvíjať nové technológie, ako je aj tento bezrámový displej. Uvidíme, kedy sa dostane do praxe.

displej

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here