Elon Musk varuje, že Tesla sa chystá zvýšiť cenu funkcie „plné samojazdenie“. Spoločnosť pritom sedí na pol miliarde tržieb zo zatiaľ nevydanej funkcie. Je množstvo vecí o tom, ako Tesla pristupuje k samojazdiacej technológii, ktoré automobilku robia odlišnou od odvetvia.

Automobilka odmieta používať snímač lidaru a namiesto toho sa spolieha na technológiu počítačovej vízie pomocou kamier. Ešte niekoľko rokov dozadu, spoločnosť taktiež začala inštalovať potrebný hardvér vo všetkých svojich vozidlách, keď verila, že samojazdenie sa stalo väčšinou problémom softvéru.

Najzaujímavejšie však bolo, že Tesla začala predávať balík „plného samo-jazdenia vo svojich vozidlách niekoľko rokov predtým, než sa technológia stala dostupným pomocou servera.

To je celkom odvážny krok, ktorý bol kritizovaný pre niekoľko dôvodov. Niektorí tvrdia, že to  mätie zákazníkov, ktorí si myslia, že vozidlá Tesly sú schopné sami jazdiť, čo nie je pravda. Iní zas kritizovali spoločnosť za zmeny v cene a súčasnosti ešte nemajú  doručené funkcie, ktoré sľubovali v balíku.

Teraz sa Tesla vrátila k pôvodnému sľubu zvýšiť ceny balíku počas toho, ako vydajú viac funkcií. Musk tvrdí, že Tesla zvýši cenu po vydaní svojho softvéru V10, pričom výkonný riaditeľ potvrdil zvýšenie ceny o 1000 dolárov o polnoci, 1. novembra.

So zvýšením 1000 dolárov bude teraz balík „plné samojazdenie“ stáť okolo 1000 dolárov. Tieto ceny zvýšili autopilot na sumu 7000 dolárov. Varovania o zvýšení ceny boli pre Teslu veľmi úspešné.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografí: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here