Aj napriek obmedzenosti kvôli problémom s výrobou, Tesla Model 3 je najlepšie predávaným elektromobilom v USA s významným náskokom. Tesla teraz tvrdí, že Model 3 sa stane najlepšie predávaným stredne veľkým sedanom v USA celkovo, a to dokonca aj keď počítame autá so spaľovacím motorom.

Tesla Model S už v minulosti prevzal korunu v segmente veľkých prémiových sedanov, hoci niektorí tvrdia, že je kontroverzné nazývať Model S „veľký prémiový sedan“.

Neočakávalo sa, že predaj Modelu 3 narastie tak rýchlo, hlavne kvôli obmedzeným možnostiam vo výbave a problémom s produkciou. Tesla však predpovedá, že Model 3 je už „na ceste stať sa najlepšie predávajúcim stredne veľkým sedanom v USA,“ vo svojom liste pre akcionárov v prvom kvartáli 2018.

Tesla vytvorila graf trhového podielu v segmente počas posledných 6 mesiacov (zhruba od začiatku produkcii Modelu 3):

Model 3

Je to zaujímavé z dôvodu, že Tesla zvyčajne nevydáva informácie o počtu doručení na mesačnej báze. Pri pohľade na segment za posledných 6 mesiacov to nie je ideálne, je to však najlepšie, čo Tesla má, keďže s výrobou Modelu 3 začala vo veľkom iba v poslednej dobe.

Z grafu sa dá vyčítať, že najviac bolo ovplyvnené BMW, čo je zaujímavé, pretože jedna anketa ukázala, že 3-kové BMWčka sú najčastejšími vozidlami, po ktorých siahli ľudia, ktorí zrušili svoje rezervácie pre Model 3.

Hoci Tesla mala krátke zastavenie produkcie Modelu 3 v apríli a očakáva sa, že bude v tomto štvrťroku o 10 dní pozadu, automobilka predpovedá významné zvýšenie produkcie v nasledujúcich mesiacoch. Na základe tohto spoločnosť predpokladá, že predbehne svojich konkurentov. Teda ak opäť nebude mať problémy s produkciou.

Väčšina vozidiel má byť doručených pre držiteľov rezervácie v USA, avšak očakáva sa, že časť produkcie bude počas nasledujúcich týždňov smerovať do Kanady, čo môže mať vplyv na trhový podiel v USA.

V liste pre akcionárov Tesla tvrdí, že čisté rezervácie Modelu 3, vrátane áut, ktoré ešte neboli doručené, má presiahnuť cez 450 000 na konci minulého štvrťroku. V tom čase spoločnosť doručila cez 10 000 vozidiel Modelu 3 a potvrdila, že niekoľko rezervácii bolo zrušených, najmä kvôli odkladom v produkcii, hlavne pri vozidlách s dvojitým motorom a menšou batériou.

Tieto nové možnosti sa stále očakávajú potom, čo Tesla dosiahne mieru produkcie 5000 kusov týždenne na konci druhého štvrťroku 2018.

Model 3

Zdroj: electrek.co, Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here