Toyota oznámila, že akceleruje svoje plány pre elektrické autá o 5 rokov a vytvorila partnerstvo s novými výrobcami batérii počas toho, ako odhalila fotky nadchádzajúcich elektrických áut.

Plán automobilky je však stále primárne zameraný na hybridy namiesto batériových elektromobilov. Počas tlačového briefingu tento týždeň, viceprezident Toyoty Shigeki Terashi povedal, že automobilka plánuje, aby do roku 2025 tvorili polovicu svetových predajov elektrifikované vozidlá, čo je o 5 rokov pred predchádzajúcimi plánmi.

Niektorí automobilky odkazujú na „elektrifikované vozidlá“, keď hovoria o plánoch pre elektromobily a používajú termíny ako mix hybridu (HEV), plug-in hybridu (PHEV) a batériových elektromobilov (BEV).

Z histórie vieme, že Toyota sa sústredí ha hybridy. Terashi hovoril o „popularizovaní batériových elektromobilov“, no bolo jasné, že japonská automobilka sa stále sústredí na hybridy a vozidlá s palivovými článkami (FCV).

Povedal:

„Nezmenili sme našu politiku ohľadom batériových elektromobilov. Stále nemeníme náš cieľ priorizovať batériové elektromobily a nemeníme našu FCV stratégiu.“

Tak, či tak, ukázal vôľu Toyoty investovať viac do batériových elektromobilov. Batériové elektrické autá si vyžadujú viac batérií na jedno vozidlo, a preto spoločnosť potrebuje zabezpečiť viac batérií. Automobilka preto oznámila, že sa spojila s čínskymi spoločnosťami Contemporary Amperex Technology (CATL) a BYD, aby to dokázala.

Terashi povedal:

„Považujeme sa za tvorcu batérií elektromobilov, keď sme v minulosti vyvinuli batériu pre Prius. Môže tu však byť medzera medzi množstvom batérií, ktoré vieme vyrobiť a množstvom batérií, ktoré potrebujeme.“

Počas prezentácie sa odhalili batériové elektromobily s krátkym dojazdom:

A taktiež batériové elektromobily, ktoré budú určené pre všetky trhy:

Toyota

Japonská automobilka v minulosti spomenula, že spustí svoje prvé elektrické auto v roku 2020.

Je jasne vidieť, že Toyota sa stále sústredí na hybridy a vozidlá s palivovými článkami, ktoré automobilka vníma ako dlhodobé riešenie. Čo sa týka plnokrvných batériových elektromobilov, zdá sa, že tam smeruje tiež, hoci pomaly.

Bude zaujímavé vidieť prvé elektrické auto Toyoty, a to, či vývoj spoločnosť presvedčí v tom, aby batériové elektromobily považovala za budúcnosť odvetvia.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here