Toyota poskytuje oficiálnu letku pre olympijské a paraolympijské hry v Tokiu v roku 2020, pričom 90 % letky budú tvoriť elektrické vozidlá. Dokopy je to 850 elektrických vozidiel pre nasledujúci rok, pričom väčšina z nich budú nové vozidlá. Niektoré z nich sú celkom čudné.

Minulý mesiac sa objavila správa o shuttle s krátkym dojazdom, ktorý Toyota vybuduje špeciálne pre olympijské hry. Nazýva sa APM a japonská automobilka vytvorí 200 kusov. Cieľom je „pomôcť účastníkom so špeciálnymi potrebami, aby sa mohli presúvať v rámci olympiády.“

Toyota taktiež rozmiestni niekoľko vozidiel „e-Palette“. Ide o autonómny koncept elektrického vozidla, ktorý Toyota odhalila minulý rok s niekoľkými partnermi, vrátane Amazon, DiDi, Mazda, Pizza Hut a Uber.

Keď sa vozidlo odhalilo, vyzeralo to ako koncept, ktorý sa nemal využiť, no Toyota oznámila, že ho plánuje využívať v okruhu, kedy bude nepretržite cestovať medzi olympijskou a paraolympijskou dedinou.

Toyota

Toyota nevydala množstvo detailov o vlastnostiach pre e-Pallete. Všetko, čo vieme je, že je elektrické, má kapacitu pre 20 ľudí a má 4. úroveň autonómnej jazdy, no má operátora na palube, ktorý monitoruje systém.

Jedno z futuristicky vyzerajúcich vozidiel, ktoré Toyota plánuje nasadiť na olympijské hry je Concept-i. Toyota tvrdí, že Concept-i usadí 4 ľudí a má dojazd 300 km. Ranná verzia bola odhalená v roku 2017 a v tom čase Toyota tvrdila, že bolo vybudované s autonómnymi schopnosťami a podozrivo pokročilým systémom monitorovania jazdy:

„Concept-i odhaduje emóciu a úroveň pozornosti vodiča tým, že dokáže prečítať jeho výraz tváre, činnosti a tón hlasu v komplexnom spôsobe. Porovnáva všeobecné informácie na internete s informáciami jednotlivcov, ako je aktivita na sociálnych médiach, GPS informácie a históriu konverzácie v aute. Taktiež odhaduje preferencie vodiča na základe opakujúcich sa tém.“

Toyota

Toyota tvrdí, že „verejné cesty obklopujúce Toyota City Showcase (tzv. „MEGAWEB) v oblasti Tokia Odaiba/Toyosu sa očakáva na použitie testovacích jázd vozidiel s pokročilou jazdnou technológiou“. Concept-i bude jedným z vozidiel, ktorý si ľudia budú môcť vyskúšať na olympijských hrách.

Automobilka taktiež použije 300 osobných elektrických vozidiel určených pre ľudí, ktorí majú problémy s mobilitou.

Toyota

Nakoniec, Toyota taktiež nasadí 500 vozidiel Mirai. Automobilka má problémy s predajom vozidiel na vodíkový pohon, takže je to dobrý spôsob, ako ich využiť. Tokijské olympijské hry začnú v júli 2020.

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here