Volkswagen predstavil Volkswagen Passat GTE s novým faceliftom. Získal o 31 % viac batériovej kapacity. Vyzerá uhladene a je bez pochýb jedným z najlepšie vyzerajúcich áut v segmente. Najnovšia iterácia prichádza na trh v čase, keď nemecká automobilka očakáva, že predá okolo 30 miliónov kusov. Je to druhé najlepšie Volkswagen auto celkovo.

Okrem vylepšeného vzhľadu nový Passat získal i vylepšenú technológiu. A hlavne, čo je najdôležitejšie, plug-in hybrid verziu, ktorá má významne viac dojazdu. Vedelo sa, že nové PHEV príde už od leta 2018, keď bola testovacia verzia v kamufláži videná.

Volkswagen ponúkne Passat GTE (sedan) a Passat Variant GTE (estate) s 13 kWh batériou (o 31 % viac než 9,9 kWh), ktorá bude stačiť na 55 km dojazdu podľa WLTP štandardov. Ide o 40 % vylepšenie.

Podľa tlačovej správy, predpredaj nového Passata začne v máji v niektorých európskych krajinách a spustenie predaja na trhu začne na konci augusta (v Nemecku). Nie sme si však istí, či GTE bude dostupné okamžite ako konvenčné verzie.

Je samozrejme skvelé vidieť, že Passat GTE je späť, hlavne potom, čo predchádzajúca verzia bola predčasne odstránená z ponuky v septembri 2018. Dôvodom bolo, že nestálo za certifikovanie pre WLTP požiadavky tesne predtým, než získalo nový facelift.

Vlastnosti Volkswagen Passat GTE:

  • 13,0 kWh batéria (o 31 % viac energie než predchádzajúca generácia – 9,9 kWh),
  • 55 km dojazdu podľa WLTP štandardov alebo 70 km dojazdu podľa NEDC štandardov (o 20 km, resp. 40 % viac než predchádzajúca generácia),
  • výkon: 160 kW pomocou 1,4 TSI benzínového preplňovaného motora (110 kW/150 PS) a 85 kW pomocou elektrického motora,
  • 3,6 kW palubná nabíjačka (plné nabitie okolo 4 hodín).

Zdroj: insideevs.com. Zdroj fotografií: insideevs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here