Najväčšia automobilka u nás, Volkswagen Slovakia zvyšuje výrobu batériových elektromobilov. Na konci leta v auguste začala automobilka vyrábať nový Volkswagen e-up s väčším dojazdom. Teraz sa do výroby pridáva Škoda Citigoe iV a Seat Mii electric.

Ako píše Pravda.sk, Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť VW SK tvrdí, že ide o reakciu na celosvetové rámcové podmienky. Bratislavský závod ako súčasť koncernu Volkswagen cieli na významné zníženie produkcie oxidu uhličitého nielen pri vozidlách, ale aj pri samotnej výrobe vozidiel.

Práve v Bratislave bol vyrobený prvý elektromobil koncernu spoločnosti. Bolo to v roku 2013 a išlo o elektrický Volkswagen e-up. Ten sa za chvíľu bude vyrábať v Bratislave už 7. rok. Typ malých mestských vozidiel, ako je spomínaný e-up, Citigo e a Mii electric si prešili viacerými zmenami.

Model up! sa vyrába v 2 motorizáciách – s ekologickým pohonom (elektrický e-up a CNG ako ecu up) a so spaľovacím motorom. No Škoda Citigoe iV a Seat Mii electric sa predávajú iba ako elektromobily. Všetky 3 elektrické vozidlá majú dlhší dojazd a lepšiu výbavu, čím splnia podmienky pre mestskú mobilitu.

Okrem malých mestských vozidiel sa v Bratislave vyrábajú aj 4 modely s hybridným pohonom, a to Audi Q7 MHEV, Audi Q8 MHEV, Porsche Cayenne PHEV a Porsche Cayenne Coupé PHEV.

Volkswagen

Zdroj fotografie: wikipedia.org

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here