Volkswagen odhalil koncept Type 20, elektrickú konverziu svojho ikonického mikrobusu pri príležitosti 20. výročia Elektronického výskumného laboratória (Electronics Research laboratory) v Kalifornii.

Type 20

Dnes Volkswagen oznámil, že premenuje svoje laboratórium na „Inovačné a inžinierske centrum Kalifornie“ (Innovation and Engineering Center California). Taktiež rozširuje svoju rolu, aby sa stalo „najväčším výskumným centrom Volkswagenu mimo Nemecka, ktoré bude slúžiť ako srdce expanzie zdrojov inžinierstva Volkswagen Severná Amerika, čím bude poháňať väčšiu inováciu v technológiach vozidiel bližšie k americkému zákazníkovi.“

Type 20

Scott Keogh, prezident a výkonný riaditeľ, Volkswagen Group of America, oznámil:

Budúcnosť Volkswagen Group bude definovaná našim úspechom vo vývoji novej technológie, ktorá je vytvorená na splnenie zákazníckych požiadaviek. Ako spúšťame ďalšiu generáciu elektrických a autonómnych vozidiel, inovácie zvyšujúco definujú kým sme.

Pre príležitosť Volkswagen pracoval s Electric GT, kalifornskou spoločnosťou zameranou na konverziu áut na elektromobily. Výsledkom je elektrická verzia modelu Type 20 Microbus z roku 1962, ktorý má 11 okien.

Type 20

Vozidlo a predovšetkým jeho elektrické komponenty je skutočným umením.Nanešťastie, je iba na predvádzanie, pretože je vybavené iba s 10 kWh batériou, ktorá by dodala vozidlu extrémne obmedzený dojazd. Electric GT však prezradil, že by mohlo byť jednoducho vybavené s väčšou batériou.

Mikrobus Type 20 je taktiež vybavený ďalšími zaujímavými technológiami.

Type 20

Pohonná jednotka a náprava

Type 20 zahŕňa plný batériovo elektrický pohon, vrátane 10 kWh batérie, 2500 wattovej palubnej nabíjačky a elektrického motora, ktorý produkuje 120 koní a 173 stôp krútiaceho momentu. Zahŕňa taktiež aktívny pneumatický podvozok, ktorý vyvinulo Porsche, na nastavenie výšky jazdca cez softvér. To umožní Type 20 zvýšiť svoju výšku počas toho, ako sa jazdec priblíži.

Type 20

Biometrická identifikácia

Experimentovanie s biometrickým prístupom vozidla, Type 20 zahŕňa systém rozpoznávania tváre integrovaný s digitálnym asistentom na registrovanie a identikovanie používateľov. Systém využíva širokouhlú kameru s 720p, ktorá je integrovaná do druhého okna šoféra. Rozpoznávanie je urobené prostredníctvom Sensory SDK, ktoré funguje v reálnom čase na prototype Nvidia Jetson TX2.

Type 20

Konverzačný digitálny asistent

Type 20 integruje smerové mikrofóny do troch zón vozidla – predný exteriér, jazdecký kokpit a zónu pre zadných pasažierov. Inteligentný digitálny asistent, vybudovaný na existujúcich dátach skupiny Volkswagen dokáže prijímať viac prirodzených jazykových príkazov. Systém poskytuje LED spätnú väzbu na externé príkazy prostredníctvom predných svetiel a ikonického loga Volkswagenu.

Type 20

Generatívny dizajn

V spolupráci s Autodesk, dizajnéri Volkswagen vytvorili upravené kolesá, podporu spätných zrkadiel a prvky interiérovej podpory s použitím generatívneho dizajnu. Ide o proces, ktorý maximalizuje silné stránky, zatiaľ čo minumalizuje váhu, čo mimikuje prirodzenú evolúciu na vytvorenie organických tvarov.

Type 20

Holografický informačný systém

Holografický displej Looking Glass II je integrovaný do palubnej dosky Type 20, generujúc 3D fotky bez nutnosti špecializovaného skla.

Vozidlo, ktoré je nazvané Type 20, bude vystavené na IECC na oslavu dvoch dekád histórie spoločnosti v Silicon Valley, spolu s ďalšími inštaláciami, ktoré zahŕňajú minulé prototypy, návrhy a historické vozidlá.

Type 20

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here