Do roku 2025 spoločnosť Volkswagen prisľúbila 20 nových elektrých vozidiel. Volkswagen predstaví v roku 2023 aj terénne vozidlo ID Ruggdzz. Väčšina z týchto modelov kombinuje predponu „ID“ s názvom „zz“ v názve. Neskôr v tomto roku príde na trh crossover ID Crozz a nasledovať ho bude ID Buzz. Spoločnosť VW predstavila na minuloročnej autosalóne v Los Angeles aj ID Vizzion.

Volkswagen v tejto uviedol, že chce vytvoriť rad elektrických modelov „s rovnakými nadčasovými a beztriednymi kvalitami ako pôvodný chrobák“.

ID Ruggdzz by mohol splniť potrebu kultového VW dobrodružstva s elektromobilmi. Štýl ID Ruggdzz si mohol požičať niečo z konceptu Volkswagen Atlas Cross Sport R (uvedený na fotke).

ID Ruggdzz je podľa Autocaru približne rovnako veľký ako ID Crozz. Vnútorné zdroje však odhalili, že robustný nový koncept by mal veľmi odlišný štýl ako Crozz. Sľubuje masku s celou šírkou, pravouhlé svetlomety, zvislú kapotu a čelné sklo a rovnú strechu. Údajne dôjde k hojnému použitiu priesvitných materiálov tela.

Autocar tvrdí, že bude ponúkané ako päťmiestne a s predĺženým rázvorom kolies. Terénny variant by mohol obsahovať bodové svetlá namontované na streche.

V roku 2017 naznačil generálny riaditeľ spoločnosti VW Herbert Diess elektrickú verziu terénneho dobrodružného vozidla, ako je kultový automobil Volkswagen Thing. Ruggdzz by mohol predstavovať rovnakú myšlienku a možno by bol nízkonákladovým konkurentom dobrodružných vozidiel od Rivian.

V roku 2019 spoločnosť uviedla na trh ID Buggy, ktoré kombinuje batériu s výkonom 62 kWh a elektrický motor s pohonom zadných kolies 201 koní. ID Buggy je koncept bez plánov výroby.

Väčšina elektrických plánov VW znie dobre. ID Ruggdzz sa však neočakáva až do roku 2023. To je dlhé čakanie na rýchlo sa rozvíjajúcom trhu EV.

Pre VW by mohlo byť rozumnejšie zdržať sa ďalších oznámení (a snažiť sa zabrániť únikom) o akýchkoľvek ďalších EV, až kým spoločnosť nezačne dodávať v Európe tento rok v lete ID3 a ID Crozz v USA na konci roka 2020.

Volkswagen ID Buggy bol predstavený minulý rok

Zdroj: electrek.co. Zdroj fotografií: electrek.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here