Volvo spustilo pred dvoma rokmi svoju značku Polestar ako automobilku zameranú na elekromobily. Teraz tvrdí, že jej prvý elektromobil, Polestar 2, bude priamou konkurenciou pre Tesla Model 3. Teraz oficiálne odhalilo Polestar 2 a publikovalo niekoľko fotiek.

Keď Volvo opätovne spustilo Polestar, malo pred sebou trochu čudný, avšak zaujímavý štart. Ten sa týkal ich prvého vozidla, Polestar 1. Z auta sa vykľul celkom dosť drahý plug-in hybrid, ktorý sa rýchlo stal zastaraným, keď automobilka oznámila, že už o rok neskôr vytvorí konkurenciu pre Tesla Model 3.

Spoločnosť sa oficiálne vyjadrila, že sa bude sústrediť iba na elektromobily:

„Od vydania Polestar 2 sa budeme sústrediť iba na batériové elektromobily a nikdy sa nepozrieme dozadu.“

Polestar 2 bude elektrický sedan s dojazdom 275 míľ (442 km) a výkonom 400 koní. Počas posledných dvoch mesiacov automobilka vydávala fotky a detaily o vozidle pred odhalením. Tento týždeň sa publikovalo niekoľko fotiek Polestar 2, ktoré odhaľujú celkový dizajn vozidla pred oficiálnym odhalením.

Polestar pripravuje niekoľko vlastných funkcií pre Polestar 2. Bude to napr. prvé vozidlo s Google Android HMI, automobilovou verziou Google Assistant.

Čo sa týka výkonu, Polestar 2 bude mať výkon 400 koní a akceleráciu z 0-100 km/h za 5 sekúnd. Zahŕňa dva elektromotory (štandardný pohon na všetky kolesá) a 78 kWh batériu, ktorá umožní krútiaci moment 660 Nm. Auto sa bude môcť nabiť pri úrovni 150 kW.

Polestar taktiež poznamenal, že ich vozidlá budú štandardne obsahovať informačný systém, ktorý je založený na systéme Android Auto. Ten prichádza ako možnosť pri množstve vozidiel, no nie je napr. dostupné v žiadnom  Tesla vozidle.

Spoločnosť tvrdí, že auto sa bude vyrábať v Číne a príde na celosvetový trh v roku 2020. Počas prvého roku výrobu bude vozidlo ponúkané ako „edícia pri spustení“ za 59 900 eur, čo je viac, než ľudia čakali. Následne bude mať rozumnejšiu základnú cenu v hodnote 39 900 eur.

Zdroj: electrek.co, insideevs.com. Zdroj fotografií: electrek.co, insideevs.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here